7.5 C
23 Aprila, 2024

Stupčanica nastavila sa sjajnim rezultatima u Prvoj ligi FBiH, u gostima slavila i Mladost

Danas je na programu šest utakmica šestog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a zanimljivo je da su dvije pobjede slavile domaće ekipe, dvije gostujuće, dok su dva duela završena bez pobjednika.

Goražde su na svom terenu odigrale ubjedljivo protiv Radnika iz Hadžića i slavile pobjedu od 3:0. Zanimljivo je da su sva tri gola postigli bivši fudbaleri Željezničara Hasanović, Ramović i Salanović.

Mladost je kao gost savladala BFK Simm Bau rezultatom 1:0, a odlučujući je ponovo bio Kulović, koji je u završnici prvog poluvremena zatresao mrežu domaćih.

I Rudar i Mladost su slavili po jedan gol, a Zukić je bio strijelac u drugom dijelu meča.

Stupčani su pokazali da nemaju namjeru “plesati samo jedno ljeto”, a to su potvrdili još jednim sjajnim rezultatom, savladavši Tomislava rezultatom 3:1. Šiško je postigao vodeći za Tomislava na svom terenu, ali je potom Adi Bešić do kraja poluvremena, a potom i Karahmetović sa dva pogotka u drugom poluvremenu, donio trijumf ekipi Olova.

Najefikasniji duel odigrali su Budućnost i Radnički. Za domaće su strijelci bili Đerzić, Pirić i Husić, dok je kod gostiju Ahmetović dva puta, a jedan Hrvanović.

Četiri gola postignuta su u Gračanici, gdje su Bratstvo i Gradina remizirali 2:2. Za domaće su precizni bili Šabić i Devedžić, dok su za goste pogodili Hasanbegović i Mehmedović.

Za sutra su na rasporedu dvije utakmice: GOŠK – Jedinstvo i TOŠK – Travnik.

Stanje na tabeli prve lige možete pogledati na ovaj link.