10.4 C
23 Aprila, 2024

SVJETSKO PRVENSTVO: Savršena Srbija bez poraza do četvrtfinala!

Srbija – Turska 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)

Odbojkašice Srbije pobedile su Tursku i potvrdile prvo mesto pred četvrtfinale Svetskog prvenstva. Srpkinje do sada nisu izgubile nijedan meč na šampionatu na kojem brane krunu. Samo Bugarska im je uzela dva seta.

Na početku meča Srbija je izgubila rezultatom 4:2. Sredinom seta prednost je porasla na +5 (13:8). Ubrzo su poveli sa 1:0 i sačuvali stečenu prednost.

Srbija je drugi set počela silovito serijom 7:0. Kasnije se opustila i Turska je stigla do 13:7. Ekipa Danielea Santarellija održala je razliku od 5 poena. Ipak, Turska se na kraju približila na 20:18. Srbija je odbila taj nalet i povela sa 2:0.

Nakon izjednačenog starta, Turkinje su prve stigle do značajnije prednosti od 8:4 u trećem setu. Srbija je sredinom seta uspela da izjednači, a potom i preokrene na 17:15. Dobili su plus četiri 21:17. Serijom 4:0 Turska je izjednačila na 21:21. Tada su Srpkinje postigle dva boda za konačni trijumf.

Tijana Bošković je predvodila Srbiju sa 23 poena. Brankica Mihajlović sakupila je 15, a Maja Aleksić 13 poena.

Kod Turkinja se istakao Derja Čebečioglu sa 13, dok je Sahin imao bod manje.

Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv četvrtoplasiranog tima svoje F grupe, a protivnik će biti poznat kada se završe svi mečevi poslednjeg kola druge faze.