8.5 C
Konjic
25 Aprila, 2024

Trener Zvezde posle pobede: Branjenjem do pobede očekujem boljeg Adamsa

U prvom derbiju ABA lige u novoj sezoni, košarkaši Crvene zvezde savladali su kao domaćini Budućnost rezultatom 69:65.

Utakmica je bila veoma naporna i na momente teška za gledanje, ali treneru crveno-belih, Vladimiru Jovanoviću, najvažnija je pobeda.

Zahvaljujem se igračima na velikom zalaganju i uloženoj energiji, jer smo ostali bez tri veoma bitna igrača. Imali smo problema, imali smo oscilacije, uspeli smo da zaustavimo nalet protivnika, kada je došlo do preokreta. Odbrana je od tog trenutka bila na vrhunskom nivou i vjerujem da smo zasluženo stigli do pobjede. Hvala navijačima na velikoj podršci, na odličnom vjetru koji nas je nosio do cilja. Pozivam ih da nam pomognu i protiv Panatinaikosarekao je Jovanović i nastavio:

U prvom poluvremenu smo postigli 43 poena uz dosta asistencija, izgledali smo jako dobro. U nastavku je došlo do pada, ali smo pokazali karakter i mentalnu snagu. Odbranom smo uspjeli slomiti protivnika, u trenutku kada napad nije funkcionirao kako bi trebao. Raduljica je dobro radio pod košem, uvijek je davao prednost ekipi Budućnosti, pogodio nekoliko vrlo važnih slobodnih bacanja. Vjerujem u Adamsa i očekujem da će uskoro igrati daleko, daleko bolje.

Crvena zvezda u četvrtak u Evroligi igra protiv Panatijanikosa, dok je drugi derbi ABA lige protiv mlade Olimpije u Ljubljani u nedelju.