Međunarodna saradnja komunalnih preduzeća Nastavljena je Međunarodna saradnja komunalnih preduzeća...

NIKAD VEĆI POKLON: 1000 dinara bonusa, 200 okretaja i SONY PS 5 – MOŽE!

Registrujte se i imajte priliku da osvojite SONY PS...

Titov bunker u Konjicu: u prvih šest mjeseci ove godine 9700 posjetilaca

Ovaj objekat je od 2017. godine predat na upravljanje...

U NEDJELJU BIĆE SPEKTAKL: Novak lagano krenuo, pa slomio miljenika domaće publike!

Srpski teniser Novak Đoković braniće titulu na trećem grend slem turniru sezone u Vimbldonu, pošto je u polufinalu savladao domaćeg igrača Kamerona Norija sa 3-1 u setovima.

Đokoviću će ovo biti osmo finale na najstarijem teniskom turniru, a u vitrinama već ima šest trofeja.

Jedan od najboljih tenisera ikad nije dobro počeo protiv domaćeg favorita. Iako je na startu odmah vratio izgubljeni brejk u prvom gemu, dva su pratila Noru koja nije propustila nijednu brejk priliku i posle ubedljivih 6:2 povela sa 1:0 u setovima.

Ipak, srpski teniser je još jednom pokazao zašto je najbolji i ponovo se vratio u meč. Nakon što je spasio tri brejk šanse u 4. i 6. gemu, Novak je konačno oduzeo servis protivniku za prednost od 5:3, nakon čega je materijalizovao prednost i izjednačio u setovima.

Srbin je u istom ritmu nastavio i u trećem setu i, iskoristivši treću priliku, odmah na startu slomio protivnika. Novi gem na servis protivnika nije tu stao, ovaj put je bio mnogo brži, u petom gemu je došao do prednosti od 4-1, a potom rutinski završio set i preokrenuo rezultat u svoju korist.

Đoković je četvrti, odlučujući set počeo na isti način kao i prethodni – brejkom. Bio je na dohvat ruke od praktično nedostižne prednosti u šestom gemu, u kojem nije iskoristio nijednu od 4 brejk prilike koje je dobio. Želeo je, međutim, da Nora skupo proda kožu pred domaćom publikom i nije odustajao, ali nije imao rešenje u servis gemovima branioca titule i višestrukog šampiona.

Britanac je do kraja uspeo da osvoji svoje servis gemove, ali ne i da vrati brejk, pa je Srbin rutinski završio meč i izborio novo finale Vimbldona.

U meču za kup Đoković će se sastati sa kontroverznim Australijancem Nikom Kirjosom, koji se bez borbe plasirao u finale nakon što mu je Rafael Nadal predao polufinalni meč. Prethodno je ostvario prvi plasman u polufinale nekog grend slema, a predajom Španca i prvo finale.

PROČITAJ:   Novak nakon pobjede: Unutrašnja borba je najveća stvar koju morate napraviti!