Vlada FBiH: Transferi boračkoj kategoriji veći od četiri miliona KM

Katolici danas obilježavaju Veliki četvrtak

Katolici cijelog svijeta, u nedjelju, 31.marta će proslaviti Uskrs,...

Grad Konjic: Javni poziv za finansiranje projekata iz oblasti sporta iz Budžeta Grada Konjica za 2024.godinu

Ovim pozivom reguliše se raspodjela sredstava osiguranih Budžetom Grada...

VELIKI USPJEH: Nekompletne odbojkašice izbacile olimpijskog prvaka za polufinale Lige nacija!

Žensko odbojkareprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Lige nacija savladavši branioca titule i aktuelnog olimpijskog šampiona SAD sa 3-2 (29:17, 25:23, 20:25, 20:25). , 15:13) u setovima, u meču punom preokreta.

Najbolja među našim timom bila je fenomenalna Sara Lozo sa 22 poena, uz značajnu ulogu u prelomu utakmice. Ana Bjelica je postigla 20, Maja Aleksić 14, a Bojana Milenković 10 poena.

S druge strane, Kelsey Robinson je bila najbolja sa 21 poenom, ali će joj ovaj gem ostati u jako lošem sjećanju zbog greške na kraju.

Utakmica je počela u ujednačenom ritmu. Zatim Amerikanci seriju od 3:0 za kasnije vodstvo od 8:6. Srpkinje su odmah odgovorile sa četiri poena u nizu za novo vođstvo. Sredinom seta Srpkinje su ostvarile maksimalnih +3.

Uspeli su rivali da smanje rezultat i izjednače na 20:20 i unesu neizvesnost u prvi deo meča. Igralo se poen za poen, pa je set morao biti odlučen na razlici. Naša reprezentacija se bolje snašla i riješila to u svoju korist, nakon bloka Ane Bjelice.

Na početku drugog seta timovi su se izmjenjivali u vodstvu. Serijom 3:0 Amerika se izvukla na 11:9. Naši su opet uspjeli uzvratiti i vratiti prednost na svoju stranu. Kasnije je imala i sjajnih 17:15. U finišu su naše dame imale +5 nakon serije 4:0.

Uzvratili su odbojkašice SAD istom merom, ali je Srbin odbio taj nalet za velikih 2:0 u setovima.

Srpkinje su treći deo utakmice otvorile poenom. Potom je izjednačeno 2:2 kada je Amerika povela sa 4:2. Sa 4:1 Srbija je kasnije povela 6:5. Uslijedila je nova promjena u rezultatu 9:7 za SAD. Zatim su povećali višak na maksimalno +4. Tu prednost su uspjele povećati na maksimalnih 19-12, nakon čega nije bilo povratka naših djevojaka.

U četvrtom setu se dugo igralo izjednačeno, ali su na sredini Amerikanke uspele da povedu, a kada su povele 20-15 nisu dozvolile našim devojkama da se vrate u set, iako je Katarina Lazović uspela da se vrati na set. bod nam je donio tri boda zaostatka.

Međutim, podmlađeni srpski tim nije popuštao i veoma strpljivom igrom je poveo sa 6-2 u tajbrejku, i do kraja nije ispuštao prednost, pre svega zahvaljujući efikasnosti napadača. Olimpijski pobjednici su u finišu zaostajali samo jedan bod, ali se naš tim ni tu nije predao, a sve se završilo greškom iskusne Kelsey Robinson.