Konjic
22 Aprila, 2024

ZAVRŠEN BAD STREAM: Bentil i Vildoza odveli Zvedu do pobjede u Laktašima!

Igokea – Crvena zvezda 70:76 (18:23, 17:18, 20:18, 15:17)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Igokea na gostovanju u 5. kolu ABA lige. Ceo meč bio je pun preokreta u kojima su se bolje snašli izabranici Vladimira Jovanovića. Zvezda je prekinula niz od tri uzastopna poraza u Laktašima.

Kendrick Ray je otvorio utakmicu poenima sa linije slobodnih bacanja. Zvezda je prva odlepila na 7:2, ali je usledila serija Igokee od 6:0. Crveno-beli su na početku uspeli da održe minimalnu prednost od 13:11 posle trojke Wildosa.

Argentinac je sa još dva udarca iz daljine doneo crveno-belima maksimalnih +7 (18:11). U toj seriji postigao je i Stefan Lazarević. Nedugo nakon golova Holandije i Nedovića, došli su do prve dvocifrene prednosti 23:13. Laktašani su uoči drugog poluvremena smanjili na -5.

Drugi deo Zvezda otvara serijom 7:0. Đorđević je posle dva i po minuta bez golova doneo Igokeiju prve bodove u ovom periodu igre. Kasnije su, zahvaljujući izgubljenim loptama i slabijem udarcu Beograđana, uspeli da smanje rezultat na 33:30 u korist Zvezde. Zvezda je odbila nalet golovima Bentila i Petruševa.

Drugi deo bio je bodovno skromniji, pa crveno-beli na odmor idu sa +6 (41:35). Do poluvremena Zvezda je ubacila sedam trojki protiv dva domaća, u kojima je došla do prednosti. Bentil je imao 10, a Wildoz 9 poena. Kendrick Ray je postigao 15 poena.

Filip Petrušev je drugo poluvreme otvorio sa četiri poena. On je odgovorio tako što je pribio Stevensa na drugu stranu. Igokeov niz od 10:0 dovodi do nerešenog rezultata 45:45 u veoma efektnom početku treće četvrtine za njih. Stefan Marković je trojkom prekinuo ovaj niz. Od tog trenutka išlo je koš za košem. Antabija Voler je pogodio trojku koja je povukla Igokea na 55:50.

Potom su crveno-beli napravili seriju 9:0 i poveli 59:55. Tim rezultatom smo ušli u posljednju četvrtinu utakmice, a Marin nije mogao napraviti veću razliku.

Igokea otvara četvrti deo košem Đorđevića. Ovaj dio utakmice počela je sa 4:0. Lazarević je postigao prvi koš za Zvezdu tek posle nešto više od dva minuta. Laktašani su u tim trenucima bili efikasniji i u početnoj fazi četvrte četvrtine. Vildoza je pogodio trojku za 64:61.

Marković je uzvratio na Kendrika Reja trojkom. Potom je za +6 usledila Zvezda Vildosa nešto više od tri minuta pre kraja. Zvezda je povećala prednost na 72:64 posle tajm auta domaćih posle slobodnih bacanja Bentila.

završen loš potok: bentil i vildoza odveli zvedu do pobjede u laktašima!
Ben Bentil FOTO: Igokea m:tel/ Nikola Vuruna

Stivens i Rej su smanjili na 72:68 pred poslednji minut meča. Nedović je pogodio četiri slobodna bacanja i neodigranom utakmicom protiv Cedevite Olimpije obezbedio Zvezdin četvrti trijumf.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Luka Vildoza sa 19 poena i pet trojki. Ben Bentil je dodao 17 poena i sedam skokova.

Tim Igokee je predvodio Kendrick Ray sa 24 poena. Crawford i Stevens su imali po 13 poena.

Posle ovog meča, Zvezdu očekuje duel sa Monakom u Evroligi. Prekosutra Bilbao čeka Igokea u FIBA ​​Ligi šampiona.