12.5 C
23 Aprila, 2024

Željezničar u Mostaru iznenadio Zrinjski

Nogometaši Željezničara pobijedili su kao gosti Zrinjskog rezultatom 2:1 u 2. kolu M.tel Premijer lige i tako prekinuli negativan niz bez pobjede u gostima koji je trajao od decembra 2020. godine.

Aktuelni prvak BiH je od samog početka meča dominirao terenom, te bio mnogo bolji rival i činilo se da neće imati problema sa pobjedom.U 2. minuti Mario Ćuže je zakasnio na centaršut Franka Sabljića, a Željo je zaprijetio u 9. minuti kada je Štilić snažno šutirao, ali je promašio gol.

Sredinom prvog poluvremena Mostarci su počeli snažno pritiskati, a šanse su se nizale pred Muftićevim golom. Udarac Sučića odbranio je Muftić, a Malekinušić je loptu poslao pored gola.

U 23. minuti Bilbija je iskosa bio ispred Muftića, ali je Muftić odlično odbranio. Samo dva minuta kasnije Ćuže je majstorski lobovao istrčalog Muftića, a Kosorić je izbio loptu sa gol-linije.

U 27. minuti Malekinušić je bio u prilici nakon asistencije Savića, ali je šutirao pored desne stative. Konačno, bolju igru ​​domaći su krunisali u 35. minuti.

Posle centaršuta Bekića sa desne strane iz slobodnog udarca, Bilbija je bio na pravom mestu i glavom pogodio za 1:0. Mogao je Zrinjski u 42. minuti postići i drugi gol, ali nakon što je umalo preslikao situaciju kao kod prvog, Bekić je centrirao iz prekida, a Semić glavom pogodio prečku.

U nadoknadi vremena Mekić je na drugoj strani šutirao iz daljine, ali mu je Soldo obranio i Zrinjski je na odmor otišao s minimalnom prednošću, a ni početak drugog poluvremena nije dao naznake da će se situacija na terenu promijeniti. , jer je Zrinjski kontrolirao utakmicu i izveo nekoliko opasnih napada, ali je u 65. minuti uslijedio šok za domaće.

Gasal je primio loptu na desnoj strani, ušao u sredinu i majstorski šutirao sa preko 20 metara u dalji ugao golmana Solde za 1:1.

Nakon toga Zrinjski je izgledao prilično iscrpljeno, a Željo je do kraja mogao i pobijediti. U 68. minuti Plavi su propustili kolosalnu šansu. Gasal je dodao do Beganovića, koji je ostavio povratnu loptu za Stilića, ali je golman Zrinjskog Solda odbranio pokušaj ofanzivca Želje.

Gosti su izveli opasan napad u 74. minuti, ali je Štilić oklijevao sa udarcem u dobroj situaciji i nije bilo promjene rezultata.

Deset minuta kasnije Ćorluka je dobio drugi žuti karton i automatsko isključenje, a samo tri minuta kasnije Željo je napravio veliki preokret.

Nakon duge akcije, Štilić je maestralno petom pospremio loptu za Mekića, koji je izvanrednim prizemnim udarcem provjerio Solda i donio Plavima ogromnu pobjedu.

Zanimljivo, posljednja gostujuća pobjeda Željezničara je bila protiv Zrinjskog, a bila je to još 2020. godine, 2. decembra, kada su slavili golom u 90. minuti pod vodstvom trenera Amara Osima (2:1).

Također, Plavi su prekinuli nevjerovatni niz od 23 utakmice bez poraza Zrinjskog u Premijer ligi.

Zrinjski će u narednom kolu ugostiti Leotar, a Željezničar na Grbavici dočekuje Široki Brijeg.

Rezultat i strijelci:

Zrinjski – Željezničar 1:2 (Bilbija 35′ / Gasal 64′, Mekić 83′)

The post Željezničar u Mostaru iznenadio Zrinjski pojavio se prvi put na Gol.ba.