Počela naplata parkinga kod Gradske džamije i Ćuprije

JKP Standard je počeo  sa primjenom nove Odluke o...

U pucnjavi jedna osoba teže povrijeđena

Oko 23 sata i 45 minuta na autobuskoj stanici...

ZVIJEZDI DOSTA POLUVRIJEME PROTIV KOLUBARE: Po dva gola miljenika navijača! (VIDEO)

Katai 9′ 25′, Pavkov 16′ 22′, Kanga 45+1′

Fudbaleri Crvena zvezda je u meču drugog kola Superlige Srbije lako pobedila Kolubaru sa ubedljivih 5:0. Svih pet golova postignuto je u prvom poluvremenu.

Zvezda je na početku zapretila iz kornera bez konkretne prilike.

Već u 9. minutu crveno-beli su poveli. Strijelac je bio Aleksandar Katai. Nakon pogotka u prvom kolu, Kangwa je upisao odličnu asistenciju.

Zvezda je odmah u 16. minutu duplirala prednost, iako je pre toga Kolubara imala ozbiljan napad. Ovoga puta u strijelce se upisao Milan Pavkov. Pomagao mu je mladi Stanković.

Ekipa Dejana Stankovića nastavila je sa rapsodijom. Do 25. minute postigli su još dva gola. Prvo, drugi put Pavkova na meču bio je precizan u 22. minutu.

Bilo je 4:0 za raspoloženog Kataija nakon dodavanja Bukarija. Prethodno je Kangva oduzeo loptu na polovini Kolubare i odličnom loptom asistirao u peterac.

U 31. minuti Bukari je propustio potencijalnu priliku za 5:0. Proleteo je sam ispred golmana, ali je šutirao pored gola. Međutim, to je došlo nešto kasnije.

U 37. minutu Zvezdini fudbaleri postigli su peti gol. Ali Bukari je bio u ofsajdu pa je to poništeno nakon gledanja VAR videa. Ipak, peti gol domaći su postigli preko Gelora Kange u nadoknadi vremena prvog poluvremena.

Sa tim rezultatom otišli smo na pauzu.

U 52. minuti Pavkov je pokušao glavom nakon kornera, ali je njegov udarac glavom završio u rukama golmana gostiju.

Kings Kangwa je želeo još jedan atraktivan gol, pa je uhvatio volej sa ivice šesnaesterca posle slobodnog udarca koji je Kolubari blokirao posle udarca Pavkova, ali je loše šutirao.

PROČITAJ:   VIDEO: Najmanje pet mrtvih u odronu ledenjaka u Italiji, pojavila se strašna snimka

U 69. minuti Kangwa je sebi stvorio poziciju nakon driblinga i šutirao iz trčanja, ali je lopta ipak otišla pored gola. Prije toga, Ivanić je pokušao i šutem, nakon akcije sa Kataijem, ali je ovoga puta protivnički gol odbranio golman Popović.

Na deset minuta do kraja, Strahinja Eraković je sjajno udario glavom nakon kornera Gelora Kange, ali se golman gostiju ponovo istakao i uspeo da odbrani.

U 88. minutu dosuđen je jedanaesterac za izabranike Dejana Stankovića, a za izvođenje je zaslužan mladi Stefan Leković, koji je nešto ranije bio na terenu zajedno sa Vladimirom Lucićem. Ipak, golman Kolubare Balša Popović bio je na visini zadatka i šesti pogodak ubacio u svoju mrežu.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Stanković, Eraković, Dragović, Rodić – Kanga, Kangva (od 72. Sanogo) – Bukari (od 72. Mustafa), Ivanić, Katai – Pavkov (od 72. Ohi)

Kolubara (4-2-3-1): Popović – Janković, Bakić, Cvetojević, Kočović – Filipović (od 46. Marjanović), Nikolić (od 46. Andrić) – Đokić, Milojević, Stojanović (od 46. Radovanović) – Vukušić (od 46. Kadrić)