12.5 C
22 Aprila, 2024

Konjic: Klis i Čelik remizirali 1:1 u prvoj utakmici doigravanja

Danas je na Gradskom stadionu u Konjicu odigrana prva utakmica doigravanja za plasman u Prvu ligu FBiH između FK Klis iz Buturović Polja i NK Čelik iz Zenice, a utakmica je završena rezultatom 1:1.

Strijelac za Klis je bio Vila u 41 minuti, a pogodak za Čelik je postigao Žuna u 55 minuti susreta.

Šef stručnog štaba FK Klis Nedim Kudra je na pres konferenciji izjavio:

Armin Duvnjak, šef stručnog štaba NK Čelik, je nakon utakmice izjavio:

konjic: klis i čelik remizirali 1:1 u prvoj utakmici doigravanja

Susret je na Gradskom stadionu pratio veliki broj gledalaca, među kojima su bili i navijači Čelika, a protekao je u fer i korektnoj atmosferi.

Nakon završene utakmice igračima, članovima Uprave FK Klis su uručene pojedinačne medalje i trofej za osvajanje titule prvaka Druge lige FBiH – Jug u sezoni 2022/23. Medalja je uručena i gradonačelniku Konjica Osmanu Ćatiću.

Upriličena je i oproštajna ceremoniju za golmana Klisa Nedima Padalovića, koji je prije par mjeseci, iz zdravstvenih razloga, završio karijeru.

FK Klis se zahvalio i PR-u kluba Arnelu Mahmutoviću za desetogodišnji doprinos u radu kluba.

Uzvratni susret se igra 11.juna u Zenici.