12.5 C
22 Aprila, 2024

EL: Partizan je u rovovskoj borbi sa Žalgirisom došao do druge pobjede u Euroligi

Košarkaši Partizana ostvarili su drugu pobedu u Evroligi pošto su na svom terenu, pred prepunom Štark arenom, savladali Žalgiris 87:76.

Partizan je, kao i svaki meč do sada, dobro počeo. Brzo su stigli do 15:7, prvenstveno zahvaljujući agresivnom presingu po cijelom terenu, s kojim gosti nisu uspjeli da se izbore.

Međutim, kako je utakmica odmicala i prilagođavali su se, zahvaljujući Lekavičijusu i njegovoj seriji koševa, vodili su do kraja četvrtine i na prvi odmor otišli sa 20:22.

U drugom delu Partizan je “stisnuo” odbranu, a u napadu je dobio Kevina Pantera, koji je serijom poena doneo crno-belima prvo dvocifreno vođstvo, 40:30. Posle tajm-auta, Žalgiris je uspeo da zaustavi napad Partizana, da bi do kraja četvrtine smanjio prednost za nijansu i otišao na odmor sa 44:36.

Treći deo je počeo odlično za crno-bele i brzo su došli do prednosti od 12 poena 49:37. Međutim, od tog trenutka Žalgiris je krenuo u kombinovanu odbranu koja je domaćima zadavala velike probleme, dok je na drugoj strani istovremeno postigao lake poene. Već na kraju četvrtine Žalgiris je izjednačio nakon trojke Evansa.

Andđušić je brzo ponovo poveo i sa 60:57 izabranici Željka Obradovića otišli na odmor.

U četvrtom periodu videli smo borbu u rovovima u kojoj je Partizan održavao prednost između 4 i 6 poena, ali nije uspeo da se značajnije odlepi. U drugom poluvremenu došli su do prednosti od 8 poena, lakše se disalo, ali Žalgiris se nije htio predati ni na trenutak.

Posle trojke Evansa ponovo su zaostale 4 poena, a Partizan je postigao poene sa linije penala. Svi udarci su bili sigurni i to je na kraju presudilo pobjedu crno-bijelih. Na kraju konačnih 87:76

Najefikasniji kod Partizana bio je Kevin Panter sa 26 poena, dok je Eksum postigao 10. Kod Žalgirisa Evans je postigao 16 poena.

Nakon ovog susreta obje ekipe imaju skor 2-3.