7.5 C
23 Aprila, 2024

KAKVA VEČE ZA PARTIZAN: Uvjerljiva pobjeda na startu Superlige uz dva debitantska pogotka bonus igrača (VIDEO)

Fudbaleri Partizan je uspešno počeo novu sezonu pošto je ubedljivo savladao Javor u Ivanjici sa 4:0 u prvom kolu Super lige Srbije.

Posebnu draž ovom meču daju dva debitantska gola bonus igrača Mihajla Petkovića i Sameda Baždara.

Prva velika šansa viđena je u 9. minutu, kada je Slobodan Urošević glavom nakon kornera šutirao iz šesnaesterca, ali se lopta odbila i završila pored stative.

Tri minuta kasnije u eventualnoj prilici našao se novo pojačanje crno-belih Aleksandar Filipović, koji je ušao u peterac, ali nije uspeo da kruniše akciju svog tima.

U 14. minutu i domaći su zapretili, ali bivši fudbaler crno-belih Eliomar nije uspeo da se snađe i glavom je uputio loptu kako treba.

Golman domaćih Velimirović uspeo je da spreči prvi opasniji pokušaj debitanta u redovima Partizana Mihajla Petkovića, koji je naciljao bliži ugao, nakon što se namestio za udarac na ivici kaznenog prostora.

U 18. minutu ponovo je bilo opasno pred golom gostiju, ali je Filipović uspeo da interveniše iako je odbrana njegovog tima zatečena na pogrešnu nogu.

Rikardo, prvi strijelac tima Ilije Stolice prošle sezone, pokušao je svoj udarac u 21. minuti. Pokušaj nije bio loš, ali je lopta ipak otišla pored gola.

Konačno, crno-beli su poveli u 22. minutu, golom mladog Petkovića, koji ovoga puta nije propustio priliku da se na debiju nađe među najboljim strelcima. Pucao je negde oko ivice šesnaesterca, ovoga puta u dalji ugao, a golman Javora nije imao izbora.

Partizan je umalo koštao greška najvećeg pojačanja Svetozara Markovića, kada je Gigić pao u šesnaestercu gostiju, ali je sudija ocenio da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Javor je nastavio takmičenje sa favoritom, a u 35. minutu golman Nemanja Stevanović je morao da dobro odbrani udarac Eliomara sa oko 25 metara. Novu šansu imao je Luković, koji je u 40. minutu preskočio Filipovića, ali nije dobro kontrolisao loptu.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena na atraktivan način, makazicama, pokušao je Mennig, ali nije uspio da bude precizan.

U drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena, Stevanović je spasio svoj tim, blokiravši dva pokušaja Fudbaler Javora, nakon velike greške novajlija Andradea koji je izgubio loptu na sredini terena.

Partizan nije popuštao po povratku na teren, a strelca prvog gola u 57. minutu zamenio je još jedan mladi Fudbalš Samed Baždar, što će se pokazati kao simbolično vrlo zanimljiva promjena jer je i sam postigao gol. u 77. minuti, čime je utakmica definitivno privedena kraju. Nakon sjajne akcije, Filipović je dobro odradio posao, što mladi igrač nije promašio i sa 6-7 metara provjerio golmana Velimirovića za njegov debitantski gol.

U 59. minuti gosti su se radovali Fudbaleri nakon akcije dvojice igrača Cape Verdea, Andradea i Ricarda, ali je nakon provjere VAR sistemom utvrđeno da je tom prilikom došlo do ofsajda, pa je pogodak poništen.

Ali deset minuta kasnije, nova desetka Partizana Bibras Nato primio je loptu u šesnaestercu, a potom stvorio priliku za šut i udvostručio prednost svog tima.

U 92. minutu u kaznenom prostoru gostiju fauliran je Rikardo Gomeš, koji je preuzeo odgovornost sa bele tačke i upisao se u strijelce na ovom meču za konačnih 4:0.

JAVOR (4-4-1-1): Velimirović – Dolmagić (od 72. Salihović), Obradović, Petrović, Grabež – Nikolić, Marčić, Eliomar (od 57. Campbell), Gojković (od 64. Maletić) – Luković (od 64. Ivelja) – Gigić (od 64. Odueni ) ).

PARTIZAN (4-3-3): Stevanović – Filipović, Marković (od 85. Vujačić), Saničanin, Urošević – Zdjelar, Andrade (od 85. Šehović), Natho (od 71. Lutovac) – Menig (od 71. Terzić), Petković (od 57. Baždar), Ricardo.