12.5 C
23 Aprila, 2024

Partizan dobio Rikarda, ali ostao bez Lige Evrope (VIDEO)

Fudbaleri Partizana ove sezone neće igrati u Ligi Evrope jer su u revanšu trećeg pretkola odigrali 2-2 protiv kiparskog AEK-a. Nakon poraza u prvom meču nakon preokreta (2-1), crno-beli se plasiraju u plej-of za Konferencijsku ligu.

Ricardo, najbolji strijelac prethodne sezone, vratio se u golgetersku formu, postigavši ​​oba gola za crno-bijele, na pravi vrhunski napadač, ali bezuspješno.

Fudbaleri srpskog tima zapretili su u 8. minutu kada je Rikardo centrirao sa desne strane, ali je Mening uspeo da zakuca loptu taman toliko da izbori korner.

Uvodni deo utakmice protekao je prilično mirno, ali je Partizan bio ofanzivniji, što je i očekivano.

U 22. minuti Mennig je pokušao sa lijeve strane, ali nije bilo dovoljno precizno.

Partizan je poravnao ukupan rezultat u 24. minutu utakmice kada je Rikardo postigao vodeći gol. Izveo je sjajan potez u kazneni prostor, na ivici ofsajda, što je Diabate dobro video i odigrao, nakon čega je usledila sigurna egzekucija.

Partizan je nastavio sa napadima i naletima, ali bez konkretnih rezultata do kraja poluvremena. Mogao je da ga greškom u glavu pogodi iskusni Ljubomir Fejsa ispred šesnaesterca, kada je izgubio loptu, ali je Altman ovom prilikom šutirao preko gola.

Međutim, ubrzo nakon povratka na teren, AEK je povratio vodstvo u ukupnom plasmanu. Rafa Lopes je prošao po levoj strani i ubacio loptu u peterac, gde je Marković zbog gužve nespretno reagovao i smestio loptu u mrežu svog tima.

Bio je to samo početak prave goleade u vrlo kratkom vremenu.

Samo tri minuta kasnije Partizan je uzvratio. Diabate i Ricardo ponovo su bili u glavnim i nepromijenjenim ulogama. Ovoga puta igrač Zelenortskih ostrva je glavom zabio golmana Pirića, nakon prodora i centaršuta saigrača sa desne strane.

Golovi su u tim trenucima pljuštali, pa je Francuz Imad Feraj u 57. minuti fantastičnom solo akcijom ponovo poravnao rezultat na 2:2, nanizavši neodbranjiv udarac trojice crno-bijelih fudbalera.

Loš nastup Markovića nastavljen je i u 60. minutu, kada je zaradio žuti karton nakon što je faulirao Miličevića. Ubrzo mu se pridružio i Urošević u sudijskoj beležnici, igrajući rukom.

Sjajnu priliku imali su kiparski timovi i u 63. minutu, kada je odbrana ponovo oslabila, omogućila je Đurči da prodre u šesnaesterac, ali ovog puta golman Popović spašava ekipu.

Minut kasnije mladog Nemanju Jovića na terenu je zamenio prekaljeni Bibras Nat.

Utakmica nije bila posebno dinamična nakon serije golova, ali je iz takve situacije nastala velika šansa za Partizan, kada je u svom elementu ponovo bio Diabate, koji je probio kroz šesnaesterac i pronašao Meniga, ali je treća asistencija igrača iz Mali je završio petim golom. promašio jer je njegov kolega sa drugog krila pogodio stativu.

Promena od 79. minuta, kada je Lutovac zamenio Meniga, mogla je da se isplati treneru Stolici, a onda se u 88. minutu oslobodio u malom prostoru za šut, ali je ugao bio preoštar i golman gostiju ga je šutirao. iz ugla. štednja.

U 84. minuti umjesto umornog Ricarda u igru ​​je ušao mladi Samed Baždar, koji je nedavno potpisao novi višegodišnji ugovor sa klubom.

Međutim, Partizan do kraja nije bio dovoljno agresivan i gosti su sačuvali prednost.

PARTIZAN (4-1-4-1): Popović – Filipović, Vujačić, Marković, Urošević – Fejsa – Dijabate, Andrade, Natho (od 64. Jović), Menig (od 79. Lutovac) – Ricardo.

AEK (4-2-3-1): Pirić – Rosales, Miličević, Tomović, Englez (od 66. Casado) – Oyer, Gustavo – Faraž (od 88. Gonzalez), Altman (od 79. Mamas), Đurčo (od 66. Gama) – Lopes (od 79. Olatunji).