Merima Tanović Čamo: Logopedija i fudbal su moje dvije velike ljubavi

Omar Halilović osvojio peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Turskoj

Omar Halilović, član Karate kluba “Bošnjak” Konjic, koji se...

Ranjeni torcidaš: Jedan policajac mi je rekao “neka sam te upucao, smeće”

Navijač Hajduka koji je povrijeđen prilikom obračuna policije i...

Sajam trešnje 2022: Konjičanin Šerif Korić dobitnik medalje Zlatna trešnja za Bagremov med

Održan je 20. Međunarodni Sajam privrede, poljoprivrede i turizma...

SVJETSKO PRVENSTVO: Srbija u dramatičnoj utakmici bolja od Bugarske!

Srbija – Bugarska 3:2 (25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 15:9)

Odbojkašice Srbije savladale su Bugarsku posle pet setova na Svetskom prvenstvu. Branilac titule je bio u zaostatku, ali je uprkos greškama uspeo da to nadoknadi za drugi trijumf.

Na početku meča Bugari su vodili 4:2. Srbija je kasnije vezala pet poena za vođstvo od 8:6. Tokom seta Srpkinje su zadržale maksimalnih +4. Zadržali su razliku i poveli, iako je Bugarska zaprijetila na 19:17.

I u drugom setu Bugarke su imale +2 na početku, a Srbija ih je sustizala. Sredinom seta protivnici stižu do +2 za 16:14. Uspjeli su da uzvrate i izjednače na 1:1 u setovima.

Nastavili su da igraju dobro i na početku trećeg seta, uz minimalnu prednost. Srbija je uz dosta muke uspela da povede 10:9. Vodili su 15:13, ali je Bugarska dobila seriju 7:2. Srbija uzvraća 4:1 i dolazi do izjednačenja na 21:21. Ni to nije bilo dovoljno, a Bugarska je potpuno preokrenula tok meča, oduzevši Srbiji drugi set.

Ekipa Danielea Santarellija je u četvrtom setu povela sa 10:7. Brzo su to ispustili i dozvolili protivnicima da izjednače 10:10. Usledili su preokreti, pa je Srbija stigla do 14:11. Naše dame su stigle do +5 kada su poveli 17:12.

Na kraju seta Bugarska je došla na samo -2 na 23:21 u korist naših igračica. Ipak, Srbija je uspela da izbori taj brejk.

Počeli su odlično sa 5:0. Utakmicu su kasnije rutinski priveli kraju. Bianka Busha je dominirala sa 26 poena, a Tijana Bošković je dodala 22. Kod Bugarske se istakla Silvana Čauševa sa 18 poena, dok je poen manje imala Elica Vasiljeva Atanasijević.

PROČITAJ:   NADALOVE RIJEČI ZA FEDERERA BRZO SU ODJEKNULE: NADAO SAM SE DA OVAJ DAN NEĆE DOĆI

Srbija za tri dana naredni meč igra protiv Nemačke od 16 časova u Lođu.