2.5 C
23 Aprila, 2024

SVJETSKO PRVENSTVO: Srbija u dramatičnoj utakmici bolja od Bugarske!

Srbija – Bugarska 3:2 (25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 15:9)

Odbojkašice Srbije savladale su Bugarsku posle pet setova na Svetskom prvenstvu. Branilac titule je bio u zaostatku, ali je uprkos greškama uspeo da to nadoknadi za drugi trijumf.

Na početku meča Bugari su vodili 4:2. Srbija je kasnije vezala pet poena za vođstvo od 8:6. Tokom seta Srpkinje su zadržale maksimalnih +4. Zadržali su razliku i poveli, iako je Bugarska zaprijetila na 19:17.

I u drugom setu Bugarke su imale +2 na početku, a Srbija ih je sustizala. Sredinom seta protivnici stižu do +2 za 16:14. Uspjeli su da uzvrate i izjednače na 1:1 u setovima.

Nastavili su da igraju dobro i na početku trećeg seta, uz minimalnu prednost. Srbija je uz dosta muke uspela da povede 10:9. Vodili su 15:13, ali je Bugarska dobila seriju 7:2. Srbija uzvraća 4:1 i dolazi do izjednačenja na 21:21. Ni to nije bilo dovoljno, a Bugarska je potpuno preokrenula tok meča, oduzevši Srbiji drugi set.

Ekipa Danielea Santarellija je u četvrtom setu povela sa 10:7. Brzo su to ispustili i dozvolili protivnicima da izjednače 10:10. Usledili su preokreti, pa je Srbija stigla do 14:11. Naše dame su stigle do +5 kada su poveli 17:12.

Na kraju seta Bugarska je došla na samo -2 na 23:21 u korist naših igračica. Ipak, Srbija je uspela da izbori taj brejk.

Počeli su odlično sa 5:0. Utakmicu su kasnije rutinski priveli kraju. Bianka Busha je dominirala sa 26 poena, a Tijana Bošković je dodala 22. Kod Bugarske se istakla Silvana Čauševa sa 18 poena, dok je poen manje imala Elica Vasiljeva Atanasijević.

Srbija za tri dana naredni meč igra protiv Nemačke od 16 časova u Lođu.