12.5 C
22 Aprila, 2024

ABA LIGA: Moćni Partizan otvorio 2023. sa stotkom!

Partizan – Zadar 114:77 (34:25, 29:24, 27:15, 24:13)

Košarkaši Partizana savladali su Zadar u 13. kolu ABA lige. Crno-beli su treći put ove sezone u regionalnom takmičenju postigli više od 100 poena, a ovog puta su bili najefikasniji u duelima protiv Cibone i Budućnosti. Utakmicu je obilježio i povratak Balše Koprivice nakon povrede.

Panter i Ledej su meč otvorili poenima. Utakmica je bila izjednačena na početku. Giordano je prvu trojku na utakmici pogodio tek nakon četiri minuta igre bez koša na obje strane. Nakon 17:14 za Zadar, crno-beli su uzvratili serijom 9:0. U finišu su ubrzali, a izabranici Željka Obradovića prvu deonicu su završili sa +9.

Početkom druge četvrtine Partizan je stigao do dvocifrene razlike. Bilo je i maksimalno +18. Zadar je serijom 8:0 uspeo da dovede razliku na +10 u korist Partizana. Crno-beli su to odbili i na pauzu otišli sa čak 63 poena uz osam trojki i generalno boljim šutom sa terena.

Ekipu su u ovom dijelu utakmice predvodili Avramović sa 15 i Vukčević sa 12. Kod Zadrana je Božić postigao 10 poena, a Lakić i Đordano po osam.

Drugo poluvrijeme je počelo košem Luke Božića. Partizan je imao i bodovnu prednost, koji je održao dvocifren plus. Razlika je bila i 21 poen nakon gola Smailagića za 77:56. Do kraja perioda Partizan je u tri četvrtine postigao 90 poena.

Dante Exum je postigao prve poene u četvrtoj četvrtini. Koprivica je posle tri i po minuta igre postigao 100. koš za Partizan na ovom meču. Razlika se samo povećavala do kraja susreta. Partizan je sada sa skorom 11-2 na drugom mestu iza Crvene zvezde, koja ima više trijumfa. Zadar ostaje u zoni doigravanja sa 7-6.

Kod Partizana najbolji je bio Tristan Vukčević sa 25 poena i 9 skokova. Avramović je imao 16 poena. Dvocifreni su bili i Koprivica, Smailagić i Papapetru.

U ekipi Zadra još jednom je briljirao Luka Božić sa 19 poena i 10 skokova. Giordano je dodao 13 poena.

Crno-beli dočekuju Monako u četvrtak. Sljedeći protivnik Zadra bit će Studentski centar.