12.5 C
22 Aprila, 2024

EUROLIGA: Obradović se s Monacom vratio na pobjednički kolosijek, Olimpija bez šanse protiv Baskonije

evroliga: obradović se vratio na pobednički kolosek sa monakom, olimpija nema šanse protiv baskonije

Večeras je odigrano pet mečeva u Evroligi, a ekipa Partizana je nažalost doživela još jedan poraz. Pobjede su ostvarili Barcelona, ​​​​​​Anadolu Efes, kao i Monako i Baskonija.

Monako je pobijedio 84-75 u francuskom derbiju na gostovanju kod Aswella.

Utakmica je bila ispunjena potpunom neizvesnošću sve do poslednje četvrtine kada su izabranici Saše Obradovića održavali vođstvo od 12 poena.

Najefikasniji su bili Mike James (4 skoka, 3 asistencije) i Motejunas (6 skokova) sa po 17 poena.

U poraženom timu Lighty i Obasohan postigli su po 13 poena, dok su Jordan Lloyd i Matthews postigli po 11 poena.

Monako nastavlja sa odličnim igrama, upisao je osmu pobjedu, uz samo tri poraza.

U svojoj Fernando Buesa Areni, Baskonija je ubjedljivo savladala Olimpiju iz Milana sa 78-62.

Već na kraju prve četvrtine španski tim je vodio 15 poena razlike, a potom do kraja utakmice ni u jednom trenutku nije dozvolio gostima da im ozbiljnije ugroze.

Uzalud, Davis je bio najbolji pojedinac utakmice sa dabl-dabl učinkom od 23 poena i 12 skokova, uz 2 asistencije. Hall ga je dobro pratio sa 14 poena i 2 posljednje asistencije.

Za pobjednike su bodovi bili mnogo bolje raspoređeni. Najviše je postigao Thomson – 15, čemu je dodao i 7 asistencija, dok je jedini dvocifren učinak imao Homs, koji je imao 11.