Konjic: Otvoren drugi MBL Internacionalni matematički kamp na Balkanu

Pripadnici Službe za CZ i vatrogastvo Konjic učesnici EU IPA programa u Sjevernoj Makedoniji

Hor “Sejfullah” Konjic predstavljaće BiH na Internacionalnom festivalu u Alžiru

Muški hor "Sejfullah" Konjic nastupit će na 10. Internacionnalnom...

Vlada HNK-a: Održana 14.sjednica na kojoj je usvojeno niz odluka

Vlada Hercegovačko-neretvanskog kantona utvrdila je na današnjoj, 14. redovnoj...

EUROLIGA: Španjolski derbi Barcelone, Teodosić isključen pred gostovanje Zvezdi (VIDEO)

Košarkaši Efesa pobijedili su Virtus (85:80) u 10. kolu Evrolige. Tokom cijelog meča imali su prednost koju Italijani nisu uspjeli ostvariti.

Aktuelni prvak Evrope je na poluvremenu imao šest poena prednosti. Malo su povećali plus iz prvog dijela.

U trećem, izabranici Ergina Atamana su serijom 15:2 došli do dvocifrene razlike.

Tokom posljednjeg dijela Virtus se vratio na manji minus od pet poena u korist Efesa.

Clyburn i Bobois su bili precizni pri izvođenju penala. Nije se moralo dogoditi jer je Efes prije kraja imao +8.

Srpski košarkaš Miloš Teodosić isključen je pred kraj utakmice zbog svađe sa slovenačkim sudijom Damirom Javorom. Prije toga imao je šest poena i četiri asistencije.

Trijumvirat u Efesu obilježio je Bryant.

Kod pobjednika, Clyburn je bio najefikasniji sa 21 poenom protiv Bobovih 19. Micić je postigao 12 poena.

U poraženom timu najbolji je bio Ife Lundberg sa 22 poena. Miki i Ojule su imali po 15.

U narednom kolu Efes dočekuje Olimpijakos, dok Virtus gostuje Crvenoj zvezdi.

Košarkaši Barselone pobedili su Basconju (96:84) u meču 10. kola Evrolige. Trebalo im je tri i po četvrtine da slome otpor opozicije.

U prvom poluvremenu Baskiji su bili ravnopravan protivnik. Poeni Laprovitole i Da Silve doveli su Barcelonu do vodstva uoči drugog poluvremena.

Barselona je odlučila utakmicu u drugom poluvremenu. Za to je zaslužan Corey Higgins sa dvije povezane trojke na kraju četvrte četvrtine.

Nakon toga, Baskonija se nije mogla vratiti.

Najbolji igrač u pobjedničkom timu bio je Jan Veseli sa 18 poena i košem manje od Higinsa. Nikola Kalinić upisao je sedam poena i četiri asistencije.

Kod gostiju se istakao Marcus Howard sa 25 poena. Pieria Henry je imala 13 poena i šest asistencija.

U narednom kolu Baskoniju čeka borbeni Armani. Barselona gostuje kod Albe.