12.5 C
22 Aprila, 2024

Mlada reprezentacija pružila sjajnu partiju i kao gost pregazila Bugarsku

U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u prijateljskoj utakmici u Blagoevgradu odgovarajuću selekciju Bugarske rezultatom 3:0.

Bh. tim preuzima vodstvo u 20′. Kapiten Ivan Bašić šutira sa ivice kaznenog prostora, a bugarski defanzivac rukom blokira njegov udarac i dosuđuje se penal za Bosnu i Hercegovinu. Precizan izvođač penala bio je Bašić za vođstvo Igora Jankovića.

U 25. minuti mladi Zmajevi su imali još jednu sjajnu priliku, ali je David Čavić sa 15-ak metara pogodio stativu.

Prednost je udvostručena u 33′. Bh. reprezentativci oduzimaju loptu Bugarima na svojoj polovini, a Admir Bristrić sam kreće ka golu protivnika i iskosa sa desne strane pogađa suprotni ugao za 2:0.

U finišu prvog poluvremena Bašić je još jednom sjajno šutirao sa distance, ali je golman Hristiyan Slavkiov bio na visini zadatka koji je izbio loptu u korner.

Reprezentacija BiH je u 57. minuti još jednom izvršila pritisak na odbranu Bugarske, oduzela loptu i Madžid Šošić postigao pogodak za konačnih 3:0.

Bugarska-Bosna i Hercegovina 0:3 (0:2)

Stadion: “Hristo Botev”, Blagoevgrad.

Sudija: Dimitar Dimitrov.

Pomoćne sudije: Dimitar Dobromirov, Kristian Buchev.

4. sudija: Stanislav Stanev.

Golovi: 0:1 Bašić (20′, penal), 0:2 Bristrić (33′), 0:3 Šošić (57′).

Bugarska: Hristiyan Slavkiov, Martin Georgiev, Emil Tsenov, Simeon Aleksandrov, Borislav Stankov, Krasian Kolev, Hristiyan Petrov, Bozhidar Penchev, Miroslav Marinov, Christian Stoyanov, Stoyan Stoichkov. Selektor: Aleksandar Dimitrov.

Bosna i Hercegovina: Nikola Ćetković, Filip Račić, Tarik Muharemović, Dejan Popara, Enver Kulašin, Madžid Šošić, Admir Bristrić, Ivan Bašić, David Čavić, Mustafa Šukilović, Harun Karić. Igrali su još: Mladen Cvjetinović, Amar Drina, Muhamed Šahinović, Omar Beća, Azur Mahmić, Marko Kujundžić, Luka Božićković, Filip Čuić, Anes Krdžalić, Eldar Mehmedović. Selektor: Igor Janković.