12.5 C
22 Aprila, 2024

(FOTO) Sjajno pojačanje odvelo Slobodu do pobjede nad Sparsom, Borac slavio u Trebinju

Večeras su odigrane dvije utakmice trećeg domaćeg košarkaškog prvenstva, a košarkaši Slobode u Tuzli odigrali su odličnu utakmicu i pobijedili Spars rezultatom 93:84.

Sloboda je sezonu otvorila sa dva poraza i posle dva kola bila poslednja na tabeli, dok je Spars imao maksimalan učinak, pa je bilo jasno da je pred domaćinima težak zadatak. U izjednačenoj prvoj četvrtini gosti su prvi došli do ozbiljne prednosti (20:13), ali se Sloboda brzo vratila u paritet, pa je prvi dio završen vodstvom gostiju 24:22. Cijelo drugo poluvrijeme timovi su se izmjenjivali u vodstvu, ali je Sloboda ipak uspjela izboriti utakmicu i otišla na odmor pri vodstvu domaćih 39:36.

Ipak, Sloboda nije dugo vodila, Spursi su preokrenuli rezultat i kontrolisali dešavanja na parketu, a treća četvrtina završena je vodstvom gostiju 61:56. Tada je na otvaranju posljednje dionice Spars stigao do maksimalne prednosti na ovom meču (64:56), a onda se Sloboda brzo vratila i serijom 10:0 povela. Gosti su se držali neko vrijeme, pa ih je prekinula još jedna odlična serija Slobode. Sloboda je pri vođstvu od 74:73 serijom od 11:0 završila meč u svoju korist, a na kraju je završen rezultatom 93:84.

Najbolji među pobjednicima bio je Zoran Talley JR, koji je postigao 25 ​​poena, uz šest skokova i dvije asistencije. Danas je zvanično stigao u Slobodu. Đorđe Lelić upisao je 20 poena i dva skoka. Kod gostiju najbolji je bio Haris Ćurevac sa 18 poena i šest skokova. Almir Hasandić upisao je 16 poena, 2 skoka i pet asistencija.

U večerašnjoj drugoj utakmici Borac je kao gost savladao Leotar 74:68. Banjalučani su utakmicu otvorili serijom 8:0, ali se Leotar brzo vratio. Trebinjci su se vratili i nakon što je Borac u trećoj četvrtini poveo sa 39:31, au posljednjem dijelu Leotar je imao čak i prednost od 61:57 i činilo se da mogu do pobjede. Borac je, međutim, prebrodio uzbudljivu završnicu u svoju korist i ostvario treći trijumf u isto toliko mečeva, dok je Leotaru ovo bio drugi poraz u sezoni.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Dušan Tanasković sa 21 poenom i 11 skokova, dok je kod Leotara Draško Albijanić postigao 20 poena i četiri skoka.