12.5 C
22 Aprila, 2024

IVANOVIĆ 3 OD 3: Zvijezda velike drame bolja od “Ponosa Izraela”

Crvena zvezda je dobro počela meč. Od starta, uz dobru energiju u odbrani, nisu mijenjali ritam koji im odgovara, a jedine greške su bile odbrana za tri poena Lorenza Browna, koji je bez promašaja napravio tri trojke.

S druge strane, u napadu je u prvih 10 minuta sve proteklo kako treba. Luka Vildoza je dobro proigrao dvije trojke, Filip Petrušev sa 5 poena na kraju, kao i Hasan Martin koji se istakao na obje strane. Na kraju prve četvrtine 27:18.

U drugom periodu, nakon trojke Nikole Ivanovića, crveno-beli su došli do 10 poena prednosti (32:22) i od tog trenutka je počela najteža moguća košarka. U posljednja tri i po minuta nijedna ekipa nije postigla koš, a poluvrijeme je završeno rezultatom 36:29.

U trećoj dionici prvi koš je pao nakon 2 minute, a postigao je Makabi. Izraelci su se bolje snašli u nastavku i ubrzo poveli prvo nakon 4:5 na startu.

Crvena zvezda nije uspela da postigne poene iz igre, a u prvih pet minuta treće deonice postigla je samo dva poena iz slobodnih bacanja. Ipak, nakon tajm-auta su serijom 5:0 vratili prednost koju su uspjeli zadržati do kraja dionice 50:47.

U četvrtom periodu napadi kao da gledamo drugu utakmicu. Skoro svaki napad u prvoj polovini završnog perioda bio je koš. Crvena zvezda je preko Ivanovića i Nedovića stigla do prednosti od 6 poena, 60:54, pa je Kataš morao da traži tajm-aut. Crveno-beli nisu uspeli da odbrane Makabijevu pik end rol igru, pa je Džoš Nibo zakucao tri puta, jednom uz faul.

Zvezda je imala nekoliko šansi da možda i prelomi ovaj meč, ali je nedostajalo smirenosti u napadu, dok je sa druge strane Lorenco Braun pravio velike probleme u utakmici 1 na 1.

Važna 4 poena u nizu iz slobodnih bacanja postigao je Hasan Martin za 66:60, a nakon toga, nakon dobrih odbrana, Martin je asistirao Dobriću za lake poene i 8 poena viška, najveću prednost u drugom poluvremenu.

Makabi se nije predavao, tražio je brze bodove i dobio ih tranzicijom sjajnog Lorenca Brauna, koji je koristio svaku priliku da kazni crveno-bele. Minut i po pre kraja, izabranici Duška Ivanovića dobili su 3 poena viška.

Na kraju je nastala prava drama. Prvo je Nedović izgubio loptu, da bi u narednom napadu Makabija, uprkos dobroj odbrani Zvezde, posle skoka u napadu, postigao koš za minus 1.

Crveno-beli su potpuno ofanzivno izgubili i protraćili još jedan napad, pa je Makabi imao 23 sekunde i napad za pobedu.

Martin je ukrao loptu, ali nije mogao da je kontroliše, a Mekbi je ponovo krenuo u napad, samo ovoga puta na 10 sekundi do kraja.

U toj situaciji, igrači Makabija kao da su došli sa druge planete i nisu ni znali koliko ima vremena i šta moraju da urade na terenu. Braun je iz očaja šutirao i promašio za veliku pobedu Zvezde 69:68.

Zvezda sada ima skor 4-6, dok je Makabi na 5-5.

Nedović je bio najefikasniji kod pobjednika sa 12 poena, dok je Martin imao 11. Kod Makabija je nenadmašan bio Lorenco Brown sa 23 poena.