Konjic: Otvoren drugi MBL Internacionalni matematički kamp na Balkanu

Pripadnici Službe za CZ i vatrogastvo Konjic učesnici EU IPA programa u Sjevernoj Makedoniji

Hor “Sejfullah” Konjic predstavljaće BiH na Internacionalnom festivalu u Alžiru

Muški hor "Sejfullah" Konjic nastupit će na 10. Internacionnalnom...

Vlada HNK-a: Održana 14.sjednica na kojoj je usvojeno niz odluka

Vlada Hercegovačko-neretvanskog kantona utvrdila je na današnjoj, 14. redovnoj...

PARTIZAN SE IZ ŠPANIJE VRAĆA BEZ POBEDE: Crno-bele koštala katastrofalna druga četvrtina protiv Reala

partizan se vratio iz španije bez pobede: katastrofalna druga četvrtina protiv reala koštala crno-bele

Košarkaši Partizana pretrpeli su drugi poraz na gostovanju u Evroligi u Španiji. Nakon Barselone, večeras su poraženi i od Real Madrida sa 105-97.

Srbi su od početka bili odlični strelci, pa su poveli sa 19-16 trojkom novajlija Brodzianskog nešto više od četiri minuta igre. Dva nova šuta za tri u samoj završnici prvih 10 minuta, Exum i Andušić, doneli su lepih +8 izabranicima Željka Obradovića, koji su posle izuzetno efektne deonice vodili sa 40-32.

Po povratku na parket, međutim, usledila je prava agonija za Partizan i neverovatan niz od 20-2 za Kraljevski klub! Za ovakav rezultatski trend najzaslužniji je bio Mario Hezonja, koji je u ovom intervalu između ostalih postigao i dvije trojke. S druge strane, i Beograđani su promašivali udarce, pa su iz devet pokušaja pogodili samo dve trojke.

Na poluvremenu je tim iz glavnog grada Španije vodio, ali sa ne tako značajnom prednošću od 54-51, nakon trojke Andušića, koji je ponovo odigrao dobru partiju i na poluvremenu skupio 13 poena.

Loša vijest za goste bilo je šutersko raspoloženje Srhija Ljulje, koji je početkom drugog poluvremena pogodio dvije trojke. Međutim, košarkaši Partizana su ponovo počeli da pogađaju, pa su ostali u igri sa trojkama različitih igrača, iako su sve vreme zaostajali.

Ipak, na kraju je Real ostvario najveće vođstvo na utakmici sa 12 poena (86-74) preko bivšeg igrača Partizana Najdžela Vilijamsa Gosa.

U uvodnoj fazi posljednje četvrtine Mario Hezonja i Dzhanan Moussa su postigli po jednu trojku, čime su najavili da njihov tim neće ostavljati mnogo prilika gostima do kraja utakmice.

Gosti su do kraja uspevali da smanje zaostatak na jednocifrenu razliku, ali su preko Gabrijela Deka dozvolili protivniku da za manje od tri minuta pređe 100 poena.

Ovoga puta, za razliku od duela sa Barsom, Zack Leday je bio na svom nivou sa 20 poena i po 6 skokova i asistencija, ali uzalud. Isto važi i za Kevina Pantera koji je upisao 16 poena, 5 skokova i 3 asistencije, dok je Dante Exum imao poen više.

Kod pobjednika Serhio Julj je postigao 20 poena, Walter Tavares 17 uz 8 skokova, a Gabriel Deck i Mario Hezonja po 15.