11.5 C
23 Aprila, 2024

Težak poraz BiH od Crne Gore

Miralem Halilović postigao je prve poene na meču za 0:2, domaćin je izjednačio odmah u narednom napadu. Početak utakmice igrao se poen po poen, pa je sredinom poluvremena rezultat bio 11:11. Crna Gora je igrala dobro u napadu, brzo je trčala u kontranapadima i tako postizala bodove, s druge strane, Bosni i Hercegovini je bilo teško da postiže bodove.

Zmajevi su poveli 11:13 preko Jusufa Nurkića, ali je Crna Gora uzvratila serijom od 6:0, što je bio prvi signal selektoru BiH Adisu Bećiragiću da zatraži tajm-aut. Crnogorci su prvu četvrtinu dobili 18:15.

Domaći tim odlično počinje drugu četvrtinu, ponovo pravi niz od 6-0 i dolazi do ukupnog vodstva od devet poena (24:15). Posle tri minuta igre, Mihailović trojkom dovodi domaće do 10 poena prednosti, naši momci izgledaju veoma loše u odbrani. Poenima Nurkića i Robersona Zmajevi smanjuju na 27:20, a trener domaćih poziva minut odmora. Sredinom druge četvrtine Mihailović je pogodio još jednu trojku za +12 (34:22).

Nepuna tri minuta kasnije, trener Bećiragić je iskoristio drugu minutu odmora da prekine seriju Crne Gore, ali nije uspio. Nakon kraćeg odmora domaći su upisali nove vezane poene i rezultat je bio 41:25, što je bila najveća prednost od 16 poena. Na poluvremenu rezultat je 41:26.

Tamo gdje su stali u prvom poluvremenu, Crnogorci su nastavili u drugom poluvremenu. Nastavili su da koriste greške u odbrani Zmajeva, trojkom Dubljevića povećali su razliku na 20 poena (55:35), a potom je Mihailović doveo domaće do još veće prednosti (57:35) sa polaganje u 25. minuti.

Naši košarkaši su s vremena na vreme uspevali da smanje distancu, ali su potom ponovo ulazili u seriju grešaka koje su po pravilu kažnjavali izabranici trenera Boška Radovića.

Crnogorski tim je na kraju slavio 88:69 i napravio veliki korak ka plasmanu na SP.

Sljedeću utakmicu Bosna i Hercegovina igra protiv Francuske, u subotu u dvorani “Mirza Delibašić” u Sarajevu sa početkom u 20 sati.

Crna Gora – BiH 88:69 (18:15, 23:11, 25:20, 22:23)

CRNA GORA: Drobnjak 4, Dubljević 12, Peri 11, Radončić 6, Simonović 6, Ilić, Mihailović 20, Nikolić, Pavlićević, Popović 15, Radović 10. Vučeljić.

BiH: Gegić 4, Lazić 3, Musa 19, Nurkić 13, Roberson 20, Atić 2, Čapara, Halilović 5, Kamenjaš, Penava, Sulejmanović, Vrabac 3, pišu Vijesti.ba.