13.3 C
24 Aprila, 2024

(FOTO) Bez pogodaka u derbiju Tuzla Cityja i Slobode

Zbog rekonstrukcije travnjaka na stadionu Tušanj, utakmica je odigrana u Gradačcu na Banji Ilidži i obilježila je prilično loša igra dvije ekipe i veliki broj faulova na obje strane.

Izostajale su šanse, pogotovo kvalitetne, nijedna ekipa nije uspjela da ostvari značajniju inicijativu na terenu, a pogotovo ne da je materijalizuje završnim pasom ili, na kraju, golom.

Tuzla City je prvi zaprijetio iz slobodnog udarca sa desne strane, a loptu koja je išla u gol u posljednji trenutak u korner je izbio igrač Slobode Jasmin Osmić.

Jedinu bolju priliku u prvom poluvremenu Sloboda je imala u 33. minuti susreta kada je Maksimović uputio centaršut, a Jusić je najviše skočio i glavom prebacio loptu preko gola.

To je bilo sve uzbuđenje u prvom poluvremenu, osim okršaja Jusića i Eleoueta sredinom prvog poluvremena, u koji su se uključili i ostali igrači oba tima.

U drugom poluvremenu vidjeli smo podjednako inferiorne napade oba tima. Teško vrijeme i još teži teren spriječili su obojicu u nečem kreativnom, a jedino što je donekle moglo zabaviti navijače su pojedini potezi poput “makaza” Komazeca i fantastičnog driblinga igrača Slobode iz 65. minuta kada je poslao Coulibalyja na pod.

Ono što nije nedostajalo u drugom poluvremenu su kartoni, koji su, pored loše igre, bili jedina konstanta u ovom meču. Sloboda je u 75. minuti ostala sa igračem manje nakon što je Kurtalić dobio drugi žuti karton, ali Tuzla City do kraja susreta nije uspio materijalizirati višak igrača na terenu i ostalo je 0:0.