11.5 C
24 Aprila, 2024

Treća četvrtina koštala Zmajeve: BiH poražena od Estonije uprkos fantastičnoj partiji Muse

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u drugoj pripremnoj utakmici od selekcije Estonije rezultatom 102:89.

Utakmicu smo otvorili sa petorkom Roberson, Vrabac, Musa, Lazić i Nurkić i na samom startu poveli 10:2, nakon čega smo nastavili sa odličnom igrom i poveli 20:7. Ipak, Estonci se nisu predavali, te su se do kraja prve četvrtine vratili u igru ​​i na odmor otišli rezultatom 22:16 u korist naše reprezentacije.

Serijom 5:0 na otvaranju druge četvrtine Estonci su došli do minus jedan, 22:21, ali smo taj nalet odbili, pa smo u 16. minutu došli na plus pet, 37:32, ali „teška “ Estonci ponovo nisu hteli da se predaju, a naša reprezentacija je na poluvreme otišla sa minimalnom prednošću, 47:46.

Estonci su bolje ušli u drugo poluvrijeme, te brzo poveli, a u 28. minuti susreta imali su dvocifrenu prednost 67:54, da bi na kraju trećeg dijela ta prednost bila maksimalni plus 20, bilo je 79:59 u korist selekcije Estonije.

Vratili smo se u igru ​​serijom 14:3 na otvaranju zadnje trećine i došli na minus devet, bilo je 82:73 u korist Estonaca, ali je do kraja Estonija zadržala prednost koju je stekla u trećem četvrtine i na kraju stigao do pobjede protiv naše reprezentacije.

Kocar je predvodio Estoniju do pobjede sa 21 poenom, pet skokova i četiri asistencije, dok je Kriisa dodao 16 poena uz sedam asistencija i dva skoka. Kullamae je meč završio sa 14 poena i tri asistencije, dok je Hermet bio dvocifren sa 12 poena i dvije asistencije.

Najbolji naš igrač bio je Musa sa 21 poenom, šest skokova i četiri asistencije, dok je Nurkić dodao 18 poena i devet skokova. Lazić je meč završio sa 12 poena, sedam skokova i dvije asistencije, a Roberson je dodao 11 poena uz tri asistencije. Dvocifreni su bili i Gegić i Vrabac sa po deset poena. Gegić je dodao dva, a Vrabac tri skoka.

Bosna i Hercegovina – Estonija 89:102 (22:16, 25:30, 12:33, 30:23)

Bosna i Hercegovina: Nurkić 18, Musa 21, Roberson 11, Vrabac 10, Lazić 12, Halilović 5, Gegić 10, Atić, Kamenjaš 1, Champara, Penava.

Estonija: Hermet 12, Kotsar 21, Kriisa 16, Kullamae 14, Raieste 9, Sokk 3, Tass 4, Treier 7, Dorbek, Drell 8, Kitsing, Vene 6.