5.4 C
23 Aprila, 2024

Zvezda na kraju napunila gol Javora, eurogol Nikolića (VIDEO)

Na debiju novog trenera Miloša Milojevića, fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali Javor sa 4:1 na stadionu „Rajko Mitić“, u okviru 8. kola Super lige.

Iako su crveno-beli poveli u ranoj fazi meča, Javor je uspeo da izjednači, a potom propusti nekoliko prilika za potpuni preokret. No, uslijedio je furiozan finiš aktuelnog šampiona, koji je vrlo brzo postigao tri gola i postigao ubjedljiv rezultat.

Bilo je veoma nezgodno pred šesnaestercem gostiju u 8. minutu. Kanga je dugom loptom tražio Ohija, a iako je Norvežanin kasnio, mladi golman Vulić je nesigurno reagovao, ali je ipak zahvatio loptu pre Zvezdinog napadača.

Prvi udarac ka golu uputio je Ohi u 11. minuti. Sjajno se snašao posle spoljnog centaršuta Gobeljića, lako dobio duel sa Obradovićem i složio se na desnu nogu, ali šutirao preko gola.

Pet minuta kasnije i dalje nije bilo greške. Videlo se da je napadaču nigerijskog porekla nedostajala igra, pa je posle duela koji je dobio Mitrović, koji ga je potom i zaposlio, doveo crveno-bele u prednost od 1:0.

Kada se činilo da su crveno-beli imali punu inicijativu, Gigić je sjajno prošao sa desne strane ka Milanu Marčiću, koji je glavom prošao pored Marka Gobeljića i poravnao na 1:1.

U 37. minutu zatresla se stativa nakon pokušaja Kingsa Kangwe, koji je na putu uhvatio Mitrovića. Sve je počelo dubinskom loptom do koje je stigao Gobeljić, a potom je loptu donio igraču Zambije u srce kaznenog prostora.

U 41. minuti Marčić je propustio dobru priliku za potpuni preokret, ali je nakon prodora Campbella po lijevoj strani bio iznenađen što je lopta stigla do njega nakon što je zakačio dva domaća igrača, pa je Borjan refleksnom reakcijom intervenirao i sačuvao mrežu. .

Javor je mogao odmah da bude kažnjen na drugoj strani, ali je Ohi još jednom u seriji pokušaja poslao loptu daleko preko gola.

Čim su igrači ponovo istrčali na teren, pojavila se nova opasnost za gol Borjana. Marčić je ponovo iskoristio statičnu reakciju Gobeljića u odbrani i nakon centaršuta sa desne strane glavom pogodio prečku u 47. minuti.

U ranoj fazi drugog poluvremena, Katai je zamijenio Ohija, a Ben je prešao u ulogu klasičnog špica. Moglo je odmah da se isplati, ali je posle njihovog duplog pasa Vulić zaustavio udarac Srbina.

Crveno-beli se nisu snalazili u situacijama kada su morali da brane korner. Nova prijetnja uslijedila je u 59. minuti, kada je Dragović uspio odbiti dobar pokušaj gostiju. Odmah potom, nakon kornera, Ibrahim Tanko se savršeno pozicionirao na ivici šesnaesterca i snažno šutirao, ali je lopta završila pored gola.

Ponovo se težište igre pomerilo ispred gola Javora, kada je prvo Katai bio zamalo neprecizan iz slobodnog udarca, a onda je Mitrović iz neposredne blizine šutirao pored gola.

Ovogodišnje pojačanje Radničkog iz Niša iskupilo se u 74. minutu kada je vratio vođstvo svom timu. Akciju je započeo Katai, koji je uočio da Gobeljić istrčava, a ovaj je potom asistirao mladom ofanzivcu za gol.

Samo četiri minuta kasnije, sve je praktično bilo rešeno. U akciji Bena i Mustafe, mladi fudbaler Gane dao je sebi prejak gol, ali se ispostavilo da je to bila odlična asistencija za igrača Komora.

Veljko Nikolić je stavio tačku na to u poslednjem minutu regularnog vremena pravim evrogolom i tako najavio bolje dane za sebe na Marakani.

Ohi 15, Mitrović 74, Ben 78, Nikolić 90 – Marčić 30

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Eraković, Dragović, Azarović (od 63. Milunović) – Sanogo (od 80. Nikolić), Kanga – Ben, Kangva (od 63. Mustafa), Mitrović (od 80. Srnić) – Ohi (od 55. Katai).

MAPLE (4-2-3-1): Vulić – Nikolić, Tolčić, Obradović, Đukić – Dukure, Maričić – Janjić, L. Luković (od 55. Tanko), Campbell (od 76. Eliomar) – Gigić (od 80. Maletić ) )