7.3 C
24 Aprila, 2024

Francuzi pobijedili BiH: Zmajevi čekaju Litvaniju

Imali smo priliku u ovoj utakmici da se plasiramo u osminu finala, ali nažalost nismo uspjeli.

Prva polovina

Dobro smo počeli utakmicu, rekli bismo kao i obično u posljednje vrijeme. Roberson je odmah pogodio trojku, a kasnije još jednu. Vodili smo u tom trenutku 8:5. Kasnije je i Musa pogodio trojku i vodili smo 11:7 i imali napad. Međutim, u tim trenucima imali smo nekoliko grešaka u napadu, ishitrenih akcija i nismo uspjeli da se otrgnemo.

Francuzi su to koristili i stalno su bili u utakmici. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 19:19.

Ponovo dobro počinjemo u drugoj četvrtini. Edin Atić nas je vodio u tim trenucima, ali to nažalost nije dugo trajalo. Počeli smo da promašujemo trojke, mnogo grešili u napadu, a u odbrani uopšte nismo kontrolisali skok u odbrani. Ni Francuzi u tim trenucima nisu igrali ništa posebno, ali su pogodili nekoliko otvorenih trojki i na kraju prvog poluvremena vode čak 10 poena razlike (44:34).

Druga polovina

Konačno smo počeli nešto da pogađamo u napadu, ali jedva. Ni Francuzi nisu bili puno bolji, ali ih je sreća nekako bolje poslužila dok smo mi donosili prilično nerazumne odluke.

Francuzi su imali 12 poena i šansu da se potpuno odlepe, ali nisu mogli ništa da pogode spolja. Naš tim se nekako uspjeva vratiti u meč i vrlo brzo spustiti na samo minus 6. Kasnije nas Atić i Halilović potpuno vraćaju u meč.

Na početku posljednje četvrtine ulazimo fantastično. Roberson je pogodio trojku i na kraju smo poveli. Konačno, u tim trenucima proradio je i naša najveća zvijezda Jusuf Nurkić. Juka je postigao dvije trojke, a mi smo vodili sa dva poena razlike. Heurtel mu se vraća jednom kasnije, ali Juka ponovo postiže pogodak iz slobodnih bacanja.

Imali smo kontrolu u tim trenucima, ali opet smo počeli da pravimo greške u napadu i promašajima. Francuzi odlaze sa 5 bodova. Igrao je tada za Francuze i Goberta, a nama nije išlo. Nastavili smo da griješimo u napadu i promašujemo šuteve i bilo je jasno da nema povratka.

Francuska je na kraju upisala treću pobjedu, a mi drugi poraz.

Kod Zmajeva najefikasniji su bili Halilović, Nurkić i Musa sa po 14 poena. Juka je dodao i 10 skokova.

Kod Francuza više poena postigao je Guerschon Yabusele, njihov najbolji igrač Evan Fournier imao je očajan šuterski dan jer je pogodio samo dva od 9 za tri, ali koliko nam to sada vrijedi. nosi “Radiosarajevo”.