15.4 C
4 Maja, 2024

ISKORIŠĆAVAJU GREŠKE: Argentinci ostavili Srbiju bez četvrtfinala!

Srbija – Argentina 0:3 (23:25, 21:25, 23:25)

Odbojkašice Srbije poražene su od Argentine u osmini finala Svetskog prvenstva. Orlovi su izgubili vodstvo u prva dva seta. Gaučosi su to iskoristili i ubjedljivo slavili.

Srbija je na startu meča vodila 3:1. Sredinom seta protivnik je stigao do 10:9. Na kraju prvog poluvremena Argentinci su izjednačili na 18:18. Izvukli su se serijom 3:0 i iskoristili pad u igri Orlova za vodstvo.

Na sličan način naša ekipa počinje drugi set i vodi rezultatom 3:1. Održali su minimalnu prednost do finiša, kada je Argentina preokrenula seriju 3:0, kao u prvom setu.

Iako se Srbija približila na 22:21, protivnik je ponovo vezao tri poena za velikih 2:0 u setovima.

Ekipe su bile izjednačene na početku trećeg seta. Argentina je prva došla do prednosti i povela 8:6. Od tada su zadržali +2. Završili su sa 21:18. Srbija je pokušala da barem smanji broj setova, ali nije uspela.

Bruno Lima je predvodio Argentince sa 14 poena. Facundo Conte je imao manje poena.

Srbiju je predvodio Uroš Kovačević sa 13 poena, dok je Srećko Lisinac imao 12 poena.

Argentina će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika meča između Brazila i Irana, koji je na programu večeras od 21 sat.