19.5 C
4 Maja, 2024

Arsenal pobijedio u Zürichu, Fener bolji od Dinama!

Fudbaleri Arsenala pobedili su Cirih sa 2:1 u grupi A Lige Evrope, dok je PSV remizirao protiv Bogoa Glimta.

Tobdžije su poveli u 16. minuti, novajlija Marquinhos pogodio je za vodstvo gostiju u Švicarskoj.

Švajcarci do nivoa stižu na kraju prvog dela utakmice. Aliti je pao, VAR dosuđuje penal za Cirih, koji Kriezia pretvara u gol u 44. minuti.

Arsenal je nastavio sa boljom igrom u drugom poluvremenu, Eddie Nketiah je u 62. minuti glavom vratio vodstvo.

U Ajndhovenu je odigran otvoreni meč. Gronbaek odličnom solo akcijom dovodi goste u vodstvo, golman Benitez nije imao šanse. Bodo vodi sa 1:0.

U drugom dijelu utakmice PSV je krenuo još ofanzivnije i to im se brzo isplatilo. Letnja želja Mančester junajteda, Kodi Gakpo pogađa za 1:1 u 63. minutu. Imali su Norvežani još jednu dobru priliku, udarac Berga odlazi preko prečke.

U grupi B, Fenerbahče je savladao Dinamo Kijev. Poveli su domaći – igrala se 35. minuta kada je Rossi asistirao Henriqueu iz kornera za 1:0. Kijev je čekao svoje prilike i odmah iskoristio veliku u drugom dijelu utakmice. U 64. minuti Cikangov je sjajno postigao pogodak za 1:1 u Istanbulu.
Mogao je Dinamo potpuno preokrenuti, Bujalski dobro šutira, ali se Bayindir dobro snalazi i brani svoj tim.

Fener je ipak postigao pobjednički gol, a strijelac je bio Bačuaji. U okviru ove grupe Rennes je slavio protiv Larnake rezultatom 2:1.