17 C
2 Maja, 2024

Borac slavio protiv Posušja na Mokrom Docu

Posušje je na stadionu Mokri Dolac poraženo sa 0:2 od banjalučkog Borca, što je prva ovosezonska pobjeda Borca i prvi poraz Posušja.

Utakmica je počela bez previše uzbuđenja, uz blagu inicijativu Banjalučana na terenu, koji već u uvodnim minutama nije mogao stvoriti bolju šansu. Posušje je imalo dobru priliku u 15. minuti kada je šutirao Toni Jović, ali je Pavlović odbranio njegov udarac.

U 26. minuti utakmice Borac je dobro izveo napad, ali je udarac Tatara izblokiran. Iako je tek u 35. minuti susreta Posušje počelo preuzimati inicijativu u igri, a Borac je uspio postići gol.

Igrala se 38. minuta kada je Pavlović poslao loptu u sopstvenu mrežu i prevario Kukića. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Drugo poluvreme nije donelo gotovo nijednu veću priliku sve do 69. minuta, kada je Momčilo Mrkaić propustio veliku priliku za goste. Napadač je izašao jedan na jedan sa Kukićem, ali je zatresao samo vanjski dio mreže.

U 74. minuti utakmice igrači Borca tražili su penal, ali je arbitar Musić odmahnuo rukom s obzirom da Posušjac nije igrao rukom u kaznenom prostoru.

Konačan rezultat utakmice od 2:0 postavljen je u nadoknadi vremena drugog poluvremena. U drugom minutu nadoknade, Dejan Meleg je zatresao mrežu Posušja i tako potvrdio pobedu Borce.

Post Borac slavio protiv Posušja na Mokrom Docu appeared first on Dnevni.ba.