back to top
16.7 C
Konjic
2 Maja, 2024

Ekipe ”Café Bar “Miami” i “HVIDRA” Mostar gledamo u finalu tradicionalnog noćnog turnira u Prozoru

Odigrane su polufinalne utakmice tradicionalnog noćnog turnira u malom fudbalu u Prozoru. Slavile su ekipe “Café Bar “Miami” i “HVIDRA” Mostar.

Veče su otvorile ekipe „Café Bar „Miami“ i Café „Actros“ iz Bugojna. Ovo je bila odlična utakmica sa brzom igrom i dodavanjem. Iako se činilo da će meč biti nešto neizvjesniji, “Majami” je vrlo brzo poveo. Ubrzo, uz asistenciju Budimira i malo fudbalske majstorije, Smajić postiže gol za 2:0. Odličnim golom Čolak povisuje na 3:0, a potom i Kafedžić za 4:0. Ekipe odlaze na odmor, a Remić otvara drugo poluvrijeme odličnim golom u rašlje za 4:1. Ipak, “Majami” nastavlja da uspostavlja veliko vođstvo, Budimir pogađa za 6:1. “Actros” je kasnije golom Bećirevića smanjio na 6:2, a još jednim odličnim golom Remića na 6:3.

U drugom meču večeri publika je mogla pratiti utakmicu između mostarske HVIDRE i Bosanske pive. Ovo je bila jedna od boljih utakmica na turniru, bilo je jako napeto na terenu. Kako je prvo poluvrijeme odmicalo, bilo je jasno da neće biti mnogo golova. Povela je “HVIDRA”, a “Bosansko pivo” vrlo brzo iz slobodnog udarca poravnava na 1:1. Kada se činilo da će cijelo drugo poluvrijeme biti bez golova i da će publika uživati ​​u izvođenju penala, “HVIDRA” je na samom kraju povisila na 2:1. “Pivo” umjesto golmana uvodi igrača, kruži oko gola “HVIDRA”, ali lopta jednostavno ne ide u mrežu. Sudije sviraju kraj, a publika će i ove godine gledati prošlogodišnje finale.

gledamo ekipe

Između dva meča odigran je penal kup. Tim se sastojao od jednog igrača i golmana i ispao je u niži rang. Večeras je nastupilo pet parova, a prolaz su osigurali Josip Ivić i Marko Brković, Ante Tadić i Duje Nevistić, Ante Markešić i Tomislav Mišura, Matej Malekin i Marin Prskalo, te Gabriel Rotim i Ivan Juričić.

Pored meča za treće mjesto i finala, organizatori su najavili i showcase meč, koji će svojim nastupima tokom cijele večeri obogatiti mažoretske “Rama”. Za publiku je pripremljena bogata tombola, a učestvovati možete kupovinom ulaznice po cijeni od 2 KM.

Generalni pokrovitelj turnira je Općina Prozor-Rama, a organizator HNK „Rama.