back to top
14.4 C
Konjic
23 Aprila, 2024

Fenomenalna utakmica u Berlinu: Crna Gora bila na rubu debakla, pa dobro namučila Njemačku

Košarkaši Njemačke plasirali su se u četvrtfinale Eurobasketa nakon trijumfa nad reprezentacijom Crne Gore rezultatom 85:79.

Nakon fenomenalnog meča Turske i Francuske i prilično dobrog otpora koji je Belgija pružila Sloveniji, utakmica između Njemačke i Crne Gore, treće četvrtfinale Eurobasketa, bila je barem jednako uzbudljiva kao ona između Slovenije i Belgije. Ali iz sasvim drugih razloga.

Od samog početka meča Nijemci su dominirali i vrlo lako postigli gol, a Šroder je bio nezaustavljiv, pa je Njemačka dobila prvu četvrtinu sa 19:10, a Crnogorci su se mučili izuzetno ofanzivno. Međutim, njihove borbe su postale evidentne tek u drugoj četvrtini, kada je Njemačka bila zaista dominantna, vodila već na poluvremenu sa ogromnih 48:24.

Činilo se tada da će Crna Gora doživjeti poniženje, a taj utisak je samo pojačan kada su Nijemci trojkom otvorili drugo poluvrijeme, za nevjerovatnih 51:24. Crna Gora potom nastavlja niz od 12:0 i čini svoju poziciju podnošljivijom, ali Nijemci na kraju treće četvrtine ipak povećavaju prednost i ovaj dio meča završen je rezultatom 67:50.

Niko nije očekivao da će Crna Gora išta “skuvati”, ali uporni Crnogorci se nisu predavali i postepeno smanjivali prednost favorizovane Njemačke, koja je, nažalost, mora se istaći, ponovo imala sudijsku podršku u ključnim trenucima. U nekoliko navrata bili su evidentni neujednačeni kriterijumi, ali je i pored toga Slovenija uspjela vrlo aktivnim rezultatom ući u završnicu utakmice.

Međutim, tu se još jednom pokazalo da je kriterijum sudija neujednačen. Crnogorci kradu loptu Šroderu pri rezultatu 80:75, a on pravi faul prilikom pada u pokušaju da spreče kontru, ali sudije ništa. Crna Gora pogađa i dolazi do 80:77, a onda Peri pravi tehničku grešku, kojom je Njemačka ipak prelomila utakmicu. Utakmica je završena rezultatom 85:79.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Denis Šroder sa 22 poena, četiri skoka i osam asistencija, dok je za Crnu Goru Kendrik Peri postigao 25 ​​poena, skok i šest asistencija. Bojan Dubljević postigao je 22 poena, uz sedam skokova i asistenciju.

Njemačka će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika duela između Grčke i Češke, koji je na programu sutra.