11.5 C
Konjic
4 Maja, 2024

VELIKI USPEH: Srpski hrvači u finalu Svetskog prvenstva!

Dvojica srpskih rvača, Ali Arslan i Zurabi Datunašvili, plasirali su se u finale planetarnog šampionata koje se održava u našoj zemlji, a sutra će se boriti za zlato!

U kategoriji do 72 kg Arslan je u polufinalu ubjedljivo savladao Francuza Ibrahima Ghanema, pošto je meč završio pod pljuskom.

Prethodno su Francuzi osvojili prvi bod, dok je naš rvač uzvratio za 1:1, prije odlučujućeg poteza.

Na putu do finala, reprezentativac Srbije bio je bolji od Andreja Kulika iz Ukrajine, Roberta Friča iz Mađarske i Kristupasa Sliva iz Litvanije.

U borbi za zlato sastaje se sa Ulvijem Ganizadehom iz Azerbejdžana, sutra od 18 sati.

Zourabi Datunashvili, osvajač bronzane medalje sa Olimpijskih igara u Tokiju, slavio je nešto kasnije u borbi za zlato u kategoriji do 87 kg, savladavši Davida Losoncija iz Mađarske sa 4:3.

Mađarski borac je poveo, ali je Zurabi napravio veliki preokret na 4:1. Lašonci su uspjeli osvojiti nova dva boda, ali je naš takmičar do kraja sačuvao prednost.

U finalu će mu protivnik biti Turpan Bisultanov iz Danske, a sva finala na programu su sutra od 18 sati.

Datunašvili brani zlato koje je osvojio u Oslu prije nešto manje od godinu dana.

Ovim se nastavlja značajan kontinuitet srpskog rvanja, jer je ovo već osmo svetsko prvenstvo na kome je osvojena bar jedna medalja, od 2014. godine kada je Davor Štefanek osvojio zlatnu medalju. Sada su dva već uhvaćena, ostaje da se vidi hoće li biti zlatnog sjaja.

Viktor Nemeš će se posle poraza u polufinalu boriti za bronzanu medalju.