17 C
2 Maja, 2024

(FOTO) Plavi arhivirali pobjedu protiv Zrinjskog i okrenuli se novom izazovu

Nogometaši Željezničara su u drugom kolu Premijer lige BiH na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru nakon preokreta savladali aktuelnog prvaka BiH ekipu Zrinjskog.

Konačan rezultat ove utakmice bio je 2:1 za klub sa Grbavice, a prvi su poveli Plemići. Nakon što je Bekić izveo slobodan udarac u 35. minuti, Bilbija je glavom pogodio mrežu Muftića i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Željezničar je izjednačio. Igrala se 65. minuta kada je Hamza Gasal sjajno sa distance pogodio dalji ugao golmana Solde.

U 81. minuti Zrinjski je ostao s igračem manje na terenu. Povukao je Ćorluku za dres Santosa, a onda je dobio drugi žuti karton i morao je rano da završi meč.

Klub sa Grbavice iskoristio je viziju igrača u 83. minuti. Stilić je odlično pospremio loptu za Mekića, koji je prizemnim udarcem provjerio Soldu za konačan rezultat ovog meča.

Nakon utakmice u Mostaru, igrače Željezničara očekuje još jedan derbi u narednom kolu. U trećem kolu Široki Brijeg stiže na Grbavicu.

Prije ovog duela fudbaleri ekipe sa Grbavice su trenirali i svi igrači su trenirali punim intenzitetom.

Nogometaši Željezničara naredni trening imaju sutra od 18 sati u Hrasnici, a utakmica sa Širokim Brijegom na programu je u nedjelju od 19 sati.

Kakva je bila atmosfera na treningu pogledajte u fotogaleriji.