16.5 C
Konjic
26 Aprila, 2024

(FOTO) Sloboda i Velež podijelili bodove

Fudbaleri Slobode remizirali su danas u Banovićima 1:1 protiv Veleža u okviru posljednje utakmice trećeg kola Premijer lige BiH.

Tuzlaci su dobro otvorili meč s obzirom da je Maksimović već u drugoj minuti zaprijetio golmanu Veleža.

U narednom napadu Bogdanovića je testirao i Vranješ, koji je primio loptu, okrenuo se i šutirao sa vrha šesnaesterca, ali je golman Rođenih zaustavio njegov udarac.

Bila je to deveta minuta kada su gosti upisali prvu ozbiljniju priliku na utakmici. Džanković je šutirao, ali se Vošnjak sjajno okliznuo, au istom napadu Zeljković je blokirao pokušaj Osmića.

U 11. minuti Zeljković se odvažio na šut sa 25 metara, ali je lopta otišla pored gola Slobode, a nekoliko minuta kasnije u prilici se našao Haskić, koji je više driblao i tako je propuštena dobra prilika za Rođena.

U 21. minuti Osmić je imao odličnu šansu za Slobodu nakon prekida, ali je Bogdanović intervenisao ispred njega. U 32. minutu golmanu Slobode je nakon dobrog prodora zaprijetio Anđušić, ali je njegov udarac zaustavio Bukvić, uz pomoć Osmankovića.

Bila je to ujedno i posljednja prilika u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme počelo je odlično za Tuzlake. U 47. minuti Vranješ je doveo svoj tim u vodstvo nakon što je sjajno odradio u šesnaestercu Veleža.

Nekoliko minuta kasnije Sloboda je mogla da duplira prednost, ali je prvo izblokiran udarac Vranješa, potom Delića, a onda je Bogdanović odbranio udarac Maksimovića.

U 59. minuti Bogdanović je spasio Velež nakon pokušaja Maksimovića, a potom se Vranješ odlučio za šut, ali je i njegov udarac izblokiran.

Sedam minuta kasnije Velež je izjednačio. Pršeš je ubacio loptu nakon prekida, a Devedžić je zatresao svoju mrežu.

Nakon toga, Bukvić je spasio Slobodu nakon sjajnog pokušaja Pantelića, a potom je Kvakić pokušao savladati golmana tuzlanskog kluba nakon centaršuta Pršeša, ali nije uspio.

Vehabović je u 85. minuti imao novu šansu za Velež, ali je u posljednjim trenucima intervenirao Osmanković, a onda je udarac Pršeša sa 25 metara zaustavio Bukvić.

Domaći su bili mnogo opasniji u završnici susreta, čak je i Vehabović pogodio prečku, ali na kraju Velež nije uspio doći do gola i preokrenuti loptu u Banovićima, pa je ostalo 1:1.

FK Sloboda – FK Velež (Vranješ 48′, Kenin Devedžić (autogol) 66′).