8.3 C
5 Maja, 2024

UECL: Zrinjski golom Jankovića slavio protiv Tobola

HŠK Zrinjski Mostar slavio je u prvoj utakmici III. kvalifikacija za UEFA Ligu evropskih konferencija protiv kazahstanskog Tobola rezultatom 1:0. Ključni pogodak postigao je u 76. minutu Niko Janković, direktno iz kornera.

Zrinjski je držao terensku inicijativu tijekom cijele utakmice. Izabranici Sergeja Jakirovića prvi su zapretili u 3. minutu kada je Niko Janković šutirao preko gola. Ćuže je u 21. minutu probio po levoj strani i centrirao za Tičinovića, ali lopta nije stigla do njega. Tri minuta kasnije, posle akcije Jankovića i Tičinovića, u prilici se našao Bilbi, ali ju je golman gostiju spasao.

U 34. minuti nova prilika za Zrinjski. Ćuže je probio po levoj strani i ponovo potražio Tičinovića na drugoj stativi, ali ona nije stigla do njega. U 45. minuti velika prilika za goste. Deble je šutirao, ali greda spašava Plemića.

Na početku nastavka Zrinjski otvara novu priliku. Janković je šutirao, golman gostiju odbranio, a Tičinović nije uspeo da pošalje loptu u mrežu. U 54. minuti Zrinjski ostaje sa igračem manje. Ćorluka je dobio drugi žuti ili crveni karton. U 70. minuti prilika za Tobol. Vukadinović je dobro šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

Šest minuta kasnije Zrinjski dolazi u vodstvo. Niko Janković je direktno iz kornera pogodio za slavlje skoro 5.000 gledatelja na stadionu HŠK Zrinjski. U 84. minuti crveni karton i za goste. Tomašević je dobio crveni karton nakon prigovora sudiji. U 90. minuti velika šansa za Tobol, ali Čondrić odlično odrađuje obranu i spašavanje Zrinjskog.

Dvije minute zakašnjenja prilika za Zrinjski. Biblia je pucao glavom, ali malo preko vrata. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i “Plemići” imaju minimalnu prednost u povratku u Kazahstan.