16.7 C
2 Maja, 2024

US Open: Dea Herdželaš eliminisana u prvom kolu kvalifikacija

Sarajka je rutinski dobila prvi set, a za vodstvo u setovima bio je potreban samo jedan brejk koji je napravila u četvrtom gemu. Servirala je sjajno, iskoristivši prvu set loptu i povela sa 1:0 u setovima (6:3).

18-godišnjak iz Rusije je uzvratio istom merom u drugom setu. Uz dva brejka povela je 5:0. Tada se Dea “probudila” i vratila jedan brejk, ali Andreeva koristi drugu set loptu i dolazi do izjednačenja (3:6).

Treći set je bio veoma uzbudljiv. Ruskinja je odmah u prvom gemu napravila brejk, a onda to potvrdila i povela sa 0:2. Herželaš se vraća u šestoj, kada je rezultat 3:3 i rebreak.

Međutim, u narednom gemu teniserka iz Rusije odmah pravi ribrejk i dolazi do 3:4, nakon čega to potvrđuje dobrim servisom i odlazi na 3:5. Hardželaš smanjuje na 4:5 i pravi novi brejk i dolazi do 5:5 u odlučujućem setu.

Međutim, 251. teniserka svijeta nije uspjela u potpunosti da se vrati u meč, pošto Andreeva ponovo oduzima servis Dei i treći set u narednom gemu završava sa 5:7.

Protivnica Andreevoj biće Rebeka Masarova iz Španije, koja je nakon skoro tri sata tenisa i tri seta nokautirala Selenu Janićijević, piše N1.