9.4 C
27 Aprila, 2024

BiH srušila prvaka Europe!

Košarkaši Bosne i Hercegovine odigrali su danas treći meč na Eurobasketu protiv Slovenije i napravili veliku senzaciju i slavili sa 97:93!

Utakmicu smo otvorili na nevjerovatan način – serijom od 8:0, ali su se Slovenci brzo vratili i poveli. Na kraju prve četvrtine Slovenija je vodila 32:26.

U drugoj četvrtini smo bili izjednačeni, iako je Slovenija na kraju tog perioda igre uspjela otići na +8. Ipak, vraćamo se i na pauzu idemo sa samo tri boda zaostatka.

Početkom treće četvrtine Roberson nam je donio prednost trojkama, a vidjelo se da ćemo se sa velikim favoritom boriti do kraja, iako su nam davali male šanse prije početka samog meča.

Do kraja treće četvrtine došlo je do velike borbe na parketu, timovi su se nekoliko puta smenjivali u vođstvu. Na samom kraju pretposljednje dionice Slovenci su iskoristili naš umor i pad, pa su napravili razliku i otišli na +6. Međutim, Vrabac uz zvuk sirene pogađa trojku i vraća nas na samo jedan poen zaostatka. Na kraju treće četvrtine bilo je 73:72 za Sloveniju.

Trojkom Gegića otvaramo posljednju četvrtinu i dolazimo u novo vodstvo. Imali smo 80:77 sa 6:30 do kraja. Igrali smo dosta dobro u oba smjera, a ovoga puta je do izražaja došao učinak igrača iz drugog plana.

Trojka Musea za 83:79, ali Dragić uzvraća trojkom i u zadnjih pet minuta drame ulazimo skoro izjednačeno. Slovenci su ponovo poveli, a potom još jednu trojku Robersona za 86:64.

Roberson je odveo Zmajeve na plus 5 sa još tri na 2:55! Uspjeli smo da sačuvamo prednost do kraja i ostvarimo veliku pobjedu, možda i dostojnu daljeg plasmana. U ludoj drami Slovenci su imali minus 2 i napad, ali mi smo se odbranili, a onda su Atićevi poeni završili posao, iako je u zadnjih 30-ak sekundi bilo i drame u kojoj su Slovenci pokušavali da se spasu, ali nije uspjelo.

Još jednom naglašavamo da je Bosna i Hercegovina imala dobru podršku u Kelnu i da je utakmicu pratilo oko 15.000 gledalaca, što je zaista dobar broj s obzirom na to da domaći tim nije igrao.

U utorak od 14:30 igramo protiv Francuske, a dan kasnije u isto vrijeme protiv Litvanije, možda odlučujući meč. U slučaju da Mađari naprave čudo i savladaju Litvaniju, idemo dalje.

Post BiH srušila prvaka Evrope! prvi put pojavio na Dnevni.ba.