8.5 C
Konjic
25 Aprila, 2024

BLAMAŽA NA FARSKIM OSTRVIMA: BORAC OBRUKAO BH. FUDBAL

Banjalučani su na ovo gostovanje došli sa dva gola prednosti iz prvog meča (2:0), ali su večeras odigrali katastrofalan meč i ispali iz takmičenja.

Borac dobro otvara meč. Bosanskohercegovački tim je imao nekoliko pokušaja u uvodnim minutama, ali je odbrana Torshavna sigurna, a golman domaćih nije imao previše problema.

Tada teren preuzima domaći tim. Stvore nekoliko opasnih situacija, a u 35. minuti domaći postižu gol. Egilsson je majstorski izveo slobodan udarac za 1:0.

Domaći tim je u tim trenucima bio vrlo opušten, ali je u 44. minuti domaći fudbaler Jakobsen napravio medvjeđu uslugu svom timu. Dobio je drugi žuti karton i morao se ranije istuširati.

Borac u nastavak ulazi ofanzivnije, ali ubrzo stiže hladan tuš. Gajić je u 53. minuti promašio penal i isključen, a Egilsson je pogodio za 2:0.

Potom su domaći stvorili još nekoliko odličnih šansi, a u 66. minuti došli do trećeg gola. Lazić ovoga puta pravi penal, a Egilsson sigurno postiže gol sa 11 metara za het-trik i vođstvo od 3:0.

U 75. minuti Borac se vratio u igru. Benjamin Tatar postigao je gol za 3:1.

Borac propušta veliku šansu tri minuta kasnije. Mrkaić je imao odličnu šansu, ali nije uspeo da postigne gol u pogotku.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, a s obzirom na to da je Borac u prvom meču slavio sa 2:0, pobjednik ovog duplog meča se tražio kroz produžetke.

Međutim, nakon 120 minuta igre nije bilo pobjednika. Prekršeno je izvršenje kazne. Tu su bolje prošli igrači domaćeg tima, koji prolaze dalje i imaju veliku šansu da se plasiraju u treće pretkolo.

Borac je, s druge strane, stavio na kocku bh. fudbal i još jednom pokazao da naš fudbal nije daleko od amaterskog nivoa.