12.8 C
25 Aprila, 2024

(FOTO) Željezničar u fantastičnoj utakmici savladao Tuzla City

U petom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Željezničar je savladao FK Tuzla City rezultatom 4:2.

Utakmica je počela odlično za navijače Željezničara, jer je već u šestoj minuti utakmice Santos probio po lijevoj strani i zaigrao za Haračića, ali je njegov udarac odbranio Fejzić.

Samo tri minuta kasnije nova šansa za Plave, a ponovio se isti scenario, Santos je vratio loptu do Haračića nakon prodora po lijevoj strani, ali je ovaj promašio prazan gol.

U 16. minuti susreta nova šansa za Željezničar, opet kreator je bio Santos, ali je udarac Stilića prvo izblokiran, a potom Stilić pogodio stativu.

Tuzla City je nakon pola sata igre postigao gol preko Kuzmanovića, ali je poništen odlukom pomoćnog sudije. Međutim, ostaje upitno da li je bilo nedozvoljene pozicije krilnog igrača gostiju.

Bila je 33. minuta utakmice kada je Santos izašao jedan na jedan sa Fejzićem, ali je Fejzić bio uspješniji. Sva inicijativa i sjajna igra Santosa nagrađena je u 39. minuti utakmice, Brazilac je sjurio u šesnaesterac, Nukić je igrao rukom, a Štilić je realizovao penal za 1:0.

Drugo poluvrijeme počelo je još bolje za navijače Plavih. Inicijativa se nastavila, a nakon kornera Hamza Gasal je pospremio loptu u mrežu za svoj drugi gol ove sezone.

Gasal nije stao na tome, već je u 53. minuti postigao svoj drugi gol za 3:0. Ajdin Nukić je drugi put bio tragedija meča u 60. minuti.

Nukić je ponovo igrao rukom, ali je ovoga puta Stilić prepustio penal Santosu, koji je pogodio za 4:0 i tako nagradio njegovu fantastičnu igru. Mogao je Željezničar postići i peti gol, ali udarac Stilića u 69. minuti brani Brajlović.

Utakmica se igrala u 76. minuti kada je rezervista Smajlagić ublažio poraz Tuzla Cityja i pogodio mrežu Željezničara za 4:1. Ovo je drugi pogodak ovog napadača u dvije utakmice u dresu Tuzla Cityja. U 83. minuti utakmice, mrežu Plavih pogodio je i Mladen Veselinović nakon slobodnog udarca Mišića koji je pogodio stativu.

FK Željezničar – FK Tuzla City 4:2

Stadion: Humpback

Gledaoci: 5000

Sudija: Franjo Jelić (Široki Brijeg)

Žuti kartoni: Mulalić, Gasal, Hodžić, Hajdarević (Jeljezničar); Mehidić, Karić, Mešinović, Nukić, Karjašević, Eleouet (Grad Tuzla)

Strijelci: Štilić 39′ – 1:0; Gasal 47′ – 2:0; Gasal 53′ – 3:0; Santos 60′ – 4:0; Smajlagić 76′ – 4:1; Veselinović 82′ – 4:2

Željezničar: Bender, Vego, Galić, Cocalić, Drina, Hodžić (Mekić 90), Hajdarević, Gasal (Šehić 78), Stilić (Beća 90), Haračić (Beganović 65), Santos. Trener: Edis Mulalić.

Tuzla City: Fejzić, Nukić (Eleouet 62.), Kuzmanović, Karjašević, Karić (Veselinović 62.), Mešinović (Smajlagić 46.), Čeliković, Mišić, Hrkač, Mehidić, Coulibaly (Ferreyra 62.). Trener: Dragan Jović.