12.3 C
4 Maja, 2024

Karate klub „Igman“: Uspješan nastup na Prvenstvu Regije Hercegovina

Karate klub „Igman“ Konjic je učestvovao na Prvenstvu Regije Hercegovina, koje je održano u Čitluku (nedjelja, 25.09.).
11 karatista kluba je na ovom takmičenju osvojilo ukupno 20 medalja: 8 zlatnih, 4 srebrne i 8 bronzanih medalja.

Zlatne medalje su osvojili: Imran Bilanović – borbe kadeti i juniori teška kategorija, Hana Vražalica – kate, Harun Graho – kate i borbe, Kerim Graho – kate, Medina Šahinović – kate i Umihana Bilanovic – borbe.

Srebrne medalje su osvojili: Kerim Graho – borbe, Kerim Šehić – kate, Nadja Zečić – borbe i Lejla Bošnjaković – borbe.

Bronzane medalje su osvojili: Medina Šahinović – kate ekipno, Amna Šabanović – kate i borbe, Umihana Bilanović – kate ekipno, Farah Makan – borbe, Nadja Zečić – kate ekipno, Kerim Šehić – borbe i Lejla Bošnjakovića – kate.

Iz kluba su naveli da je takmičare uspješno pripremao trener Muamer Bajrović.
Ovim rezultatom Karate klub ” Igman” Konjic ostaje u vrhu najboljih karate klubova u Regiji Hercegovina, medju dvadesetak klubova koji uspješno egzistiraju na ovom području, naveo je Aladin Bilanović, trener kluba.