16.7 C
2 Maja, 2024

Sjajan nogomet: Newcastle i City podijelili bodove (VIDEO)

Fudbaleri Njukasla i Mančester sitija odigrali su nerešeno u derbiju trećeg kola Premijer lige. Na utakmici smo vidjeli šest golova, a konačni rezultat je bio 3:3.

Siti je poveo prvo, strijelac je bio Ilkay Gundogan na asistenciju Bernarda Silve u petoj minuti utakmice. De Bruyne i Foden su pokušali da povećaju prednost, ali bezuspješno. Kazna za propuštene prilike dolazi u 28. minuti utakmice, a strijelac je Miguel Almiron na radost domaćih navijača.

Domaćin je preuzeo inicijativu i to im se isplatilo, postigavši ​​gol u 39. minuti. Odličan pas je iskoristio Callum Wilson koji je poslao loptu u mrežu pored desne stative. Tim rezultatom smo otišli na poluvrijeme.

U 54. minuti utakmice Newcastle je postigao treći gol. Kieran Tripij je odlično izveo slobodan udarac, poslao loptu u gornji lijevi ugao, a golman je bio nemoćan, 3:1 za domaće. Od tog trenutka tim Pepa Gvardiole preuzima inicijativu i manje opasne napade. Haaland je prvo pogodio stativu, a potom uzvratio golovima domaćih u 61. minuti utakmice.

Tri minute kasnije Sith je izjednačio. De Bruyne je fenomenalno proigrao Bernarda Silvu, koji rutinski šalje loptu u mrežu.

Do kraja meča gosti su imali priliku da preokrenu, Haaland je imao još jednu priliku, ali je nije iskoristio.