19.5 C
4 Maja, 2024

Težak poraz BiH od Portorika na otvaranju Svjetskog prvenstva

Naše devojke loše počinju utakmicu, već u šestom minutu Portorikanke dolaze do opipljivog vođstva od 6:15, koje trojkom Rosada dodatno povećavaju za 15 poena razlike (8:23). Sa vezanim poenima Kinones je potom otišao na 13:31, da bi četvrtina bila zaključena rezultatom 16:31.

Početkom drugog poluvremena, košem-faulom Matee Tavić, bh. reprezentativci su smanjili na 26:35, ali su Portorikanci još jednom ušli u dobru seriju, kaznili greške u odbrani Zmajića i ušli u poluvreme sa prednošću od 36:53, završeno poenima razigranog Arella Guirantesa. Loše je izgledala i bh. ekipa u napadu, sa previše promašenih i otvorenih udaraca…

Nažalost, isti scenario se odigrao i u trećoj trećini. Portorikanke su nastavile sa pogađanjem, bh. reprezentacija je teško padala na bodove. Protivnici su koševima Melendeza povećali rastojanje na 22 poena (40:62), a nevjerovatno zvuči činjenica da su Portorikanci već premašili rekordan broj poena koji su ikada postigli na jednoj utakmici Svjetskog prvenstva. Četvrtina je završena rezultatom 45:69.

Poslednji deo je bio formalnost. Dominirao je Portoriko, koji je vodio sa 28 poena razlike (49:77) uz trojku Isalys Quinones. Utakmica je na kraju završena rezultatom 58:82.

Jonquel Jones bio je najefikasniji igrač reprezentacije BiH sa 15 poena, Miljana Džombeta je dodala 11. Guirantes je blistao u Portoriku sa 26 poena, devet skokova i osam asistencija.

Bosna i Hercegovina – Portoriko 58:82 (16:31, 20:22, 09:16, 13:13)

BiH: Deura 8, Džombeta 11, Knežević 6, Domuzin, Ikanović, Delić N. 2, Selimović. Elez 2, Marković 2, Tavić 7, Delić A. 5, Džons 15

Portoriko: Gonzalez, Guirantes 26, Hollingshed 15, Jones, Melendez 9, O’Neill 6, Pagan 4, Quinones 15, Roma, Rosado 7, San Antonio, Vargas

Drugi meč naše grupe već su odigrale SAD i Belgija, a slavile su Amerikanke 87:72.

U drugoj grupi Srbija je poražena od Kanade 67:60.

Zmajevi moraju što prije zaboraviti ovu utakmicu i okrenuti se narednoj, kada će u subotu od 10.00 sati protivnici naših košarkaša biti selekcija Južne Koreje. prenosi n1