13.8 C
Konjic
26 Aprila, 2024

Loša treća četvrtina koštala BiH: Zmajevi poraženi od Njemačke

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je poraz u 2. kolu Eurobasketa, a bolji od njih bio je domaćin grupe B Njemačka rezultatom 92:82.

Danas smo u Kelnu vidjeli dva potpuno različita poluvremena Zmajeva, koji su briljirali u prvom poluvremenu i na momente imali dvocifrenu prednost, ali u drugom dijelu, tačnije u trećoj četvrtini, veliki pad u igri Vidjela se Bosna i Hercegovina. Njemačka je to znala iskoristiti i postići prekretnicu za pobjedu.

Kao i onaj protiv Mađarske, i ovaj meč otvorio je Džanan Musa golom za tri boda. I nakon toga Musa nastavlja da igra u odličnom ritmu. Još jednom pogađa, a potom asistira za Jusufa Nurkića i vodimo 7:2.

Nemci trojkom hvataju Maodoa Loa tri minuta pre kraja, kada pogađa za 12:11, ali na drugoj strani Nurkić uzvraća trojkom!

Prvi dio završen je rezultatom 20:18 u korist Bosne i Hercegovine.

Zmajevi nastavljaju odličnu igru ​​i u drugoj četvrtini, te poenima Muse i Gegića stižu do +9 (29:20)! Nestvarnom trojkom šest minuta prije kraja poluvremena Obst vraća Njemačku u igru ​​i smanjuje rezultat na 31:27.

Nakon toga Atiću je dosuđena tehnička kazna, pa se Njemačka približila na 33:30, ali je u tim trenucima Nurkić napustio BiH u čistom vodstvu.

Ostatak bh. košarkaša odigrao je fenomenalan Pick and Roll sa Nurkićem, a na njegovim krilima na kraju poluvremena došli smo do 42:32. Ipak, Nijemci uspijevaju prepoloviti tu prednost i na veliki odmor otići sa prednošću BiH od 47:42.

Zmajevi loše počinju drugo poluvrijeme i za dva minuta Njemačka dolazi do izjednačenja. Šroder potom pogađa trojku i domaćin vodi sa 50:47… Bila je to serija 8-0 za Nemce. Potom sudije sude čisti blok Nurkića kao faul, pa Nemci stižu do 52:47.

Veliku krizu u bh. igri Nurkić poenima prekida nakon skoro pet minuta igre u nastavku. Smanjio je na 49:54. No, brzo Njemačka dolazi do dvocifrene prednosti i kriza naše reprezentacije se nastavlja i ulazimo u posljednju dionicu s vodstvom domaćih 70:58.

BiH ni na početku četvrte četvrtine ne uspijeva podići nivo igre, a nakon minut i po igre treneru Bećiragiću je zbog prigovora dosuđena tehnička kazna.

Obst potom pogađa trojku i Njemačka vodi sa ogromnih 77:60. Činilo se da nakon toga za Bosnu i Hercegovinu više nema povratka, ali Robertsonova trojka sredinom posljednjeg dijela dovela je Zmajeve do 82:73 i smanjila zaostatak na jednocifren broj poena!

Sjajnu seriju Bosne i Hercegovine nije prekinuo ni tajm-aut Nijemaca, pa Roberson ponovo pogađa za tri i smanjuje zaostatak na samo šest poena! Nekako su Nemci tada uspeli da zaustave nalet Zmajeva i zadrže prednost i slave rezultatom

Njemačku su do pobjede predvodili Franz Wagner i Dennis Schroder sa po 18 poena, Thiemann je postigao 14, a Obst 13. Kod BiH su dominirali Musa i Nurkić. Musa je postigao čak 30 poena, Nurkić 21 poen, a Roberson je meč završio sa 13 asistencija.

Sljedeću utakmicu BiH igra sutra protiv Slovenije od 17.45 sati.

Njemačka – Bosna i Hercegovina 92:82 (18:20, 24:27, 28:11, 22:24)

Njemačka: Schroder 18, Wagner 18, Thiemann 14, Obst 13, Voigtmann 10, Lo 4, Giffey 7, Wohlfarth-Bottermann 4, Theis 2, Weiler-Babb 2, Sengfelder, Hollatz.

Bosna i Hercegovina: Musa 30, Nurkić 21, Roberson 13, Kamenjaš 5, Halilović 7, Atić 2, Gegić 4, Lazić, Penava, Vrabac, Čampara, Sulejmanović.