14.5 C
28 Aprila, 2024

Ivica Barbarić nakon pobjede protiv Slobode: Zadovoljan sam stavom i odnosom svakog mog igrača

Nogometaši Širokog Brijega savladali su jučer Slobodu rezultatom 2:0 u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Za razliku od utakmice protiv Igmana, u kojoj Široki Brijeg nije igrao dobro, ali je na kraju ostvario pobjedu, ovaj put je klub sa Pecare odigrao mnogo bolju utakmicu protiv Slobode.

Od prve minute Širokibrježani su kontrolirali igru ​​i na kraju zasluženo pobijedili, a u 21. minuti i poveli.

Strijelac vodećeg pogotka za klub sa Pecare bio je Vinko Rozić, koji je iskoristio nesporazum u odbrani Slobode, a potom rutinski savladao Filipa Erića.

Sudijska nadoknada prvog poluvremena igrala se kada je Bože Vukoj postigao fenomenalan pogodak iz slobodnog udarca, što bi se na kraju pokazalo i pobjedničkim golom Širokog Brijega.

Nakon utakmice protiv Slobode, novinarima se na konferenciji za novinare obratio trener Širokog Brijega Ivica Barbarić koji je rekao da je zadovoljan odnosom i odnosom svakog svog igrača.

Utakmica nije bila nimalo laka, jer smo igrali protiv mlade i razbacane ekipe. Zadovoljan sam stavom i stavom svakog svog igrača, a kroz sve to je došla i ova pobjeda. Mislim da je utakmica bila zanimljiva, sa dosta ritma, ali nešto manje u drugom poluvremenu. Kada se pogleda ukupan utisak utakmica, ova naša pobeda je potpuno zaslužena“, kazao je Barbarić.

Podsjetimo, Široki Brijeg u narednom kolu igra utakmicu na Grbavici protiv Željezničara, a ovaj susret je na programu u nedjelju od 19 sati.