16.5 C
Konjic
25 Aprila, 2024

POVRATAK NA VELIKA VRATA: Olga Danilović niže uspjeh!

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u polufinale WTA turnira u Lozani savladavši domaću teniserku Simonu Voltert sa 2-1, po setovima 6:4, 4:6 i 7:6 (7:5).

Obje igračice su držale svoje servise u prvom setu, sve do 4-4, kada je naša teniserka spasila tri brejk prilike, a onda je u narednom gemu iskoristila svoju drugu za prednost od 5-4. Svojim servisom je završila set bez izgubljenog poena.

Mlada srpska teniserka nastavila je u istom ritmu i na početku drugog seta, kada je odmah bez izgubljenog poena slomila protivnicu, a potom materijalizovala prednost i povela sa 2:0. Ipak, dozvolila je protivnici da se vrati u meč, a potom brejkom u posljednjem dugom gemu direktno izjednačila rezultat u setovima.

A Olga je u odlučujućem setu slomila protivnicu na startu, iskoristivši treću priliku. Ipak, Švajcarka je već u narednom gemu iskoristila svoju treću priliku, a potom novim brejkom došla do 3:3. Ipak, naš teniser je uzvratio brejk u devetom gemu, a potom sigurnim servisom izjednačio na 5:5.

Potom je uslijedio taj-brejk, koji je obilovao mini-brejkovima, ali se Danilović bolje snašao u takvom odnosu snaga.

U polufinalu će igrati protiv svoje stare poznanice, Ruskinje Anastasije Potapove, koja je bila bolja od Nemice Noumeier sa 2:0, po setovima 6:4 i 6:2.