back to top
12.3 C
Konjic
3 Maja, 2024

Zrinjski slavio protiv Tirane i izborio plasman u treće pretkolo Konferencijske lige

Nogometaši Zrinjskog izborili su plasman u treće pretkolo UEFA konferencijske lige.

Prvak Bosne i Hercegovine savladao je večeras u Mostaru ekipu Tirane rezultatom 3:2 u revanšu drugog pretkola. Zrinjski je u prvom meču u Tirani pobijedio i sa 1:0, au trećem pretkolu pobijedio je ukupnim rezultatom 4:2.

Nogometaši Zrinjskog su već u prvom poluvremenu sa dva pogotka praktično riješili pitanje daljeg plasmana. Janković u 25. i Tičinović u 36. minuti bili su strijelci za ubjedljivo vodstvo Mostaraca koji su već jednom nogom bili u narednoj rundi takmičenja.

Međutim, u nastavku su gosti zaigrali mnogo bolje i smanjili golom Ismajlgecija u 51. minuti, dok je Hasani potom imao priliku za izjednačenje, ali je promašio praznu mrežu.

U 81. minutu Ćuže je pogodio za 3:1 i tako rešio sve dileme oko ishoda ovog meča, a Xhixha je u 84. minutu postavio konačnih 3:2.

Zrinjski će u trećem pretkolu igrati protiv kazahstanskog Tobola.

Druga dva bh. predstavnika u Konferencijskoj ligi, Velež i Tuzla City, eliminisani su iz daljeg takmičenja. Velež je poražen u gostima od Hamruna sa 1:0 (ukupno 2:0), dok je Tuzla City na Grbavici doživio težak poraz od AZ Alkmaara rezultatom 0:4.

Post Zrinjski slavio protiv Tirane i plasirao se u treće pretkolo Konferencijske lige prvi se pojavio na Dnevni.ba.